Më shum

  SHQIP

  1 COMMENTS
  3446 POSTS
  Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

  featured

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...
  - Advertisement -

  Latest news

  Letra/ 20 deputetë të Parlamentit Europian dënojnë shembjen e Teatrit

  20 deputetë të Parlamentit Evropian dënojnë shkatërrimin e Teatrit Kombëtar, si një vlerë e rëndësishme historike dhe kulturore e Shqipërisë, pjesë e trashëgimisë kulturore...

  Borrell: BE nuk është në garë me SHBA për dialogun Kosovë – Serbi

  Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, në një bisedë me disa gazetarë të vendeve evropiane, foli të premten...

  Komentoi në FB të Taulant Ballës, mësuesja pushohet nga puna

  Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një rast flagrant të pushimit nga puna të një mësueseje vetëm për shkak të një komenti në Facebook-un e...

  Tomini e ISHP: Pse janë rritur infektimet me covid ditët e fundit

  Epidemiologia e ISHP-së, Eugena Tomini, ka folur sot për situatën e COVID-19 në Shqipëri. Në një intervistë për Ora News, Tomimi u shpreh se...

  Lojërat Olimpike mund të anulohen tërësisht

  Çështja e zhvillimit të lojrave Olimpike të Tokios në vitin 2021 po kthehet tashmë në një debat. Kryeministri i Japonisë ka deklaruar se ato...

  Asnjë nga 7 kryeministrat e pasluftës së Kosovës nuk e mbylli mandatin e plotë

  Që nga përfundimi i luftës, Kosova ka pasur 9 mandate qeverish, në krye me 7 kryeministra. Por, asnjëri nga këta shefa të qeverisë nuk...

  Plas arma në Peqin, një i plagosur rëndë

  Plagosje me armë zjarri në Peqin. Mediat raportojnë se i plagosur ka mbetur Besmir Hakballa, i cili ka marrë plumb në këmbë. Kanë qenë...

  Drafti i Venecias, reagon Meta: U konfirmua zbatimi i Kushtetutës

  Pas publikimit të draft-opinionit të Komisionit të Venecias ka reaguar Presidenti meta që thotë se ai rikonfirmoi se kreu i shtetit ka zbatuar kushtetutën. “Presidenti...

  Rritet presioni ndërkombëtar për reformën zgjedhore, Soreca: Të arrihet marrëveshje deri më 31 maj

  Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar në lidhje me reformën zgjedhore. Përmes një reagimi në Twitter Soreca pohoi se me rëndësi...

  Flet nëna e 15-vjeçarit: U tmerrova nga video e Ardi Veliut

  Zaida Çobo, nëna e adoleshentit të rrahur nga disa policë thotë se është ndjerë e tmerruar nga video që ka nxjerrë drejtori i Policisë...

  Ushqimet e Duhura Energjike Për Moshën e Tretë

  Salmoni, skumbria, trofta, sardelet etj janë ndër burimet më të pasura të këtyre acideve yndyrore. Foto:Flickr Në moshën e tretë, njerëzit kanë nevojë...

  Dosja e Avdylajve, Gjykata shfuqizon urdhrin e Drejtorisë së Burgjeve, i jep të drejtë drejtorit të 313

  Gjykata ka shfuqizuar urdhrin e Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismailit për Avdylajt, vendimi u mor nga gjyqtare Migena Laska. Atyre u është gjetur...

  Vuçiç: Presim formimin e qeverisë në Kosovë, të gatshëm të rinisim dialogun

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi se Beogradi është i gatshëm të nisë dialogun menjëherë sapo të formohet qeveria e re në Prishtinë. Ai shtoi...

  Koronavirusi, rritet sërish numri i viktimave në Itali

  Autoritetet italiane të shëndetësisë kanë bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 87 persona të vdekur nga koronavirusi, duke shënuar...

  10 Analizat Shëndetësore Që Çdo Burrë Mbi 40 Vjeç Duhet Të Kryejë Sa Më Parë

  Grupmoshat të cilat rrezikohen më tepër për t’u prekur nga gripi, janë fëmijët dhe të moshuarit. Foto: Flickr Kontrollet shëndetësore janë të rëndësishme...

  Çfarë Ndodh Në Organizëm Kur Nuk Kryeni Aktivitet Fizik

  Ndikimi i aktivitetit fizik në organizëm është padyshim afat-gjatë dhe përmirëson në përgjithësi cilësinë e jetës. Foto:Flickr Aktiviteti fizik është i domosdoshëm për...

  Teknologjia 5G nuk e shkakton dhe as përhap COVID-19

  Përmes një deklarate zyrtare më 20 maj, Kisha Ortodokse e Moldavisë i bëri thirrje qeverisë që...

  Justifikoi dhunën ndaj të miturit, Ardi Veliu bën një reagim qesharak: Më nxorrën fjalën nga konteksti

  Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, reagoi pas zemërimit që ka shpërthyer në opinionin publik me qëndrimet që mbajti sot, kur justifikoi dhunën...

  12 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në mbi 1 mijë numri i të infektuarve

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë testuar gjithsej 311 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve...

  Reforma zgjedhore, ambasadorja e SHBA riposton deklaratën e Metës: Faleminderit President!

  Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka përshëndetur deklaratën e presidentit Ilir Meta i cili apeloi palët politike që të përmbyllin reformën zgjedhore brenda 31 majit...
  - Advertisement -

  Most Commented

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...
  - Advertisement -

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...