Tag: Gezuar Ditelindjen

 • Gëzuar ditëlindjen

  Urime ditelindjen dashuria ime. Uroj te kesh jete te gjate dhe te lumtur. Ne cdo dite qe hapet para nesh, do te mundohem ta mbaj buzeqeshjen ne fytyren tende. Une qe ta njoh miresine nuk gjej fjale per te pershkruar, sepse cdo fjale me duket e varfer. Je njeri i mire, qe edhe mua me…

 • Urime Ditëlindjen Motër

  “Kush ka motra botën ka” 1.“Kush ka motra botën ka. Unë jam e bekume që t’kam ty, të kam motër edhe shoqen ma tmirë, ti je pjesë e shpirtit tem, çdo gëzim i yti edhe i Nesit është edhe i imi, e hidhërime mos paçim kurrë! Urime ditëlindjen me krejt të mirat e kësaj botë!…

 • Poezi për të uruar ditëlindjen

  1.Ne mengjes heret u zgjovaAthua dicka me zgjojMu kujtua dashuria imeDitlindjen do festoj! Do te doja te jem piruniNe dore te me mbashA thua kjo me zgjoj nga gjumiPasten qe ta hash! Kur qirinjet te i fikeshN’deshire me fut dhe muaJam une e dashura joteQe me shpirt te dua! Me shpirt e me zemerTe uroj…

 • Si të urojmë për ditëlindje

  Si të urojmë për ditëlindje njerzit tonë të afërm! Urime për ditëlindje shqip Shpresoj qe te gjitha deshirat tua te te plotesohen, Te uroje qe te gjitha enderrat tua te te behen realitet, Te deshiroje cdo te mire ne jete. Mos harro sot eshte dita jote QESHU dhe kalo sa me mire te jete e…

 • Urime Ditëlindjen Babi

  Urime Ditëlindjen Babi

  Por, sot është një ditë e veçantë në familjen tuaj! si të uroni Babin tuaj për një Ditëlindje! 1.“Me pak fjalë po me shumë dashuri! Urime për Babin më të mirë në botë, ne nuk kemi fjalë për me të falenderu për gjithçka qe ke bërë e vazhdon të bësh për ne, ishe mësuesi dhe…

 • Urime ditëlindjen Mami

  Gëzuar Ditëlindjen Mami , Urime Ditëlindjen Mami