Categories
Urime

Urime Ditelindjen shoqja ime

Urime per ditelidnje per shoqen tuaj te ngusht ne gjuhen shqipe!

1. Gezuar ditelindjen shoqja ime e ngushte. Buzeqeshja jote vlen me shume, se cdo lot i derdhur, ndaj dalldisu, qesh. Mos lejo askend te te shohi te zhytur ne humnere. Askend te te perpije me kthetrat dhe askend te te helmoje me fjalet e bukura qe me pas kthehen ne mankthin me te tmerrshem.

Te mbaj mend ende ne klase te pare, kur erdhe u ule afer meje. Fillova te te kisha xhan qe ne ditet e para te shkolles. Dhe ja ku jemi sot bashk, edhe pas 12 vitesh te kapura perdore ne cdo moment, lumturie apo trishtimi.
Jeta te perballi me gjera qe ti nuk i kerkove, por u desh ti perjetoje.
Me dhimbte ne zemer kur te shihja duke qare dhe mallkoja me shpirt ata qe te mohuan lumturine.

Nuk kishte gezim me te madh per mua, kur arrija te te beje te qeshje. Perpiqesha sadopak per te rikthyer grimca harmonie ne jeten tende.
…Sot te shoh te qeshur, te forte.
Sot ti behesh sa une, ndaj nuk do tallem me qe je e vogel.
Urime dashuri.

Do te jem gjithmone ketu per ty, per te te zgjuar ne 3 te mengjesit vetem per te te thene “nuk kam cfare te vesh per neser” E di qe do e kalosh situaten duke qeshur, kete ke ditur te besh gjithmone. Sikur te gjithe njerezit te kishin nje zemer si e jotja njerezimi do kishte me shume dashuri me njeri tjetrin.
Gezuar ditelindjen E.

2.Me lule ne dore me resperkt shpirtror dhe cdo te mir ne jete urime ditelindjen i befsh 100 vjet je shoqa ime perjet tu plotsofshin tgjitha endrat dhe deshirat ne kte jete!

3. Nuk eshte njelloj si ta shkruaj un dhe si ta shkruash ti…mgjths po te ndihmoj… mikja ime gezuar ditelindjen…Gezuar per te gjithe vitet qe do te pasojne kete ditelindje…qofsh vajza me e lumtur ne bote…Uroj qe vitet e ardhshme te bejne reaitet endrrat e tua, gjithcka te behet sikur ti deshiron…Uroj te mbetesh gjithmone e njejta qe un njoh…je e mrekullueshme ne cdo gje MIKJA IME…Gezuar kete ditelindje dhe e gezuar qofsh perhere..!!! te puth

4.Urime të bukura për ditëlindje për mikun më të mirëJeto vetëm ashtu siç dëshiroje –
Mos kini frikë nga dimri dhe erërat me gjemba
Kështu që një listë e momenteve të mrekullueshme në fat
Përbëhet nga mijëra fjalë entuziaste.Kështu që fëmijët nuk mund të ju mërzisnin,
I dashur në jetë i mbajtur në krahët e tij.
Kështu që engjëjt ju mbrojnë përgjithmonë,
Dhe zemra nuk u prek nga hidhërimi dhe frika.

Të vlerësuara nga autoritetet, ëndrrat bëhen realitet,
Dhe i ftohti i dyshimit nuk depërtoi në shtëpinë tuaj.
Kështu që ju jeni më të lumtur dhe më të lumtur
Ishte çdo ditë, çdo orë, çdo moment!

5. Gëzuar ditëlindjen shoqja më e mirë
Vetëm rrezja e miqësisë nuk shkrihet
Dhe nxehet në kohë të vështira.
Një mik nuk do të na mashtrojë kurrë
Nuk do të largohet, nuk do të tradhtojë!
E dashur, ji gjithmonë e bukur
Shpirt i bukur dhe i embel.
Dhe lëreni akullin të shkrijë zemrat
Të gjithë tek të cilët shpie rruga juaj!

Lërini momentet e bukura
Jeta do të mbushë tuajën, mik,
Lërini të japin lule, komplimente,
Dhe e gjithë lagjja adhuron

Dhe lumturia personale do të jetë –
Kaq e ndritshme, e madhe
Lërini njerëzit të ju kuptojnë –
Ju uroj me gjithë zemër!

6.Urime ditëlindje shumë të bukura për një mik
Kishte shumë situata të ndryshme
Dhe ne e ndihmuam njëri-tjetrin.
Dhe sot dua të rrëfej –
Shoku më i mirë je ti!

Ju uroj një det lumturie
Oqeani i dashurisë, fati i pyllit,
Për të devijuar të gjitha fatkeqësitë
Këta qiell blu!

7. Urimet më të bukura të ditëlindjes për një mik
Në këtë moment të bukur
Ju, miku im i dashur,
Nxitoj të ju uroj ditëlindjen
Me gjithë zemrën time uroj:

Ji i dashur, gjithmonë i dëshiruar
E bukur, e ndritshme si një lule.
Le të sjellë gëzim çdo ditë
Dhe lumturia është një erë e ngrohtë.

One reply on “Urime Ditelindjen shoqja ime”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *