Categories
Urime

Urime Ditelindjen Mbesa ime

Urime per mbesen tuaj ne gjuhen shqipe tu beft mbesa edhe 100 vjece!

 1. Urime ditëlindjen mbesa ime e veçantë që më mbush zemrën përplot gëzime. Jam e lumtur dhe krenare me ty pafund!
 2. .Mbesa ime e dashur, sot keni një festë të shkëlqyeshme – Ditëlindjen! Dhe kjo do të thotë që ju do të na pëlqeni të gjithëve me fitore të mëdha dhe sukses me forcë të re, sepse gjithmonë jeni të denjë për admirim! Ju uroj që të jeni më e bukura, e mençur, simpatike, e bukur! Mund të keni të gjitha ato të mirat dhe të mirat që ju vetëm ëndërrojnë.
 3. E mbesa e dashur, bukuroshja jonë, sot është ditëlindja juaj. Dhe gjyshi im dhe duam t’ju urojmë lumturi. Dhe le të jetë për të gjithë, por ju e gjeni atë, i dashur. Farëdo që të ndodhë, ji i lumtur. Ju duam shumë!
 4. Mbesa, dielli im rrezatues, sot është ditëlindja juaj, festa më e bukur! Me gjithë zemrën time ju uroj që të vazhdoni të jeni e njëjta e zgjuar dhe e bukur, të studioni me zell, ju lutemi të gjithëve me sukseset tona dhe të arrini fitore të mëdha. Jini më të lumturit në botë, le të realizohen ëndrrat më përrallore!
 5. Mbesa e preferuar! Princesha ime e vogël! Me gjithë zemrën time dua t’ju uroj një ditëlindje të lumtur! Le të jetë jeta juaj si një përrallë – le të mbretërojë e mira dhe bukuria gjithmonë në të! Rriteni një vajzë të shëndetshme, të zgjuar, simpatike dhe shumë të lumtur! Gëzuar festën!
 6. Gëzuar ditëlindjen, mbesa! Mund sot t’ju sjellë vetëm gëzim! Ju uroj një humor të mirë dhe dhurata të këndshme, lule të bukura dhe ëmbëlsira të ëmbla! Le të ketë gjithnjë lumturi dhe dashuri në jetën tuaj, shëndet dhe fat të mirë, kujdes për të dashurit dhe sinqeritetin e miqve!
 7. Nipër e mbesa, ju përgëzoj për një ngjarje të gëzueshme – Gëzuar ditëlindjen, më të mirat e festave! Maji sot do t’ju japë një humor të shkëlqyeshëm dhe përmbushje të dëshirave më të mrekullueshme, që gjithçka në jetën tuaj të jetë ashtu siç dëshironi. Miq të mirë, fat të mirë dhe bujar, ngjarje të mrekullueshme dhe sukses të madh në të gjitha çështjet!
 8. Ata thonë që nipërit dhe nipërit janë të dashur më shumë sesa fëmijët! Dhe kjo është e vërteta absolute! Mbesa, ditëlindja e lumtur për ju! Jini të zgjuar dhe ju lutemi prindërve tuaj me sukseset tuaja, dhe mos harroni gjyshen dhe gjyshin tuaj, natyrisht! Unë të dua, i dashur! Bëhu i lumtur, fëmija im!
 9. E mbesa ime e dashur, gezuar ditelindjen! Ju jeni gëzim i madh për mua, lumturi dhe gëzim i madh. Ju uroj që të jeni gjithmonë të shëndetshëm, të lumtur, të dashur dhe të adhuruar. Le që të gjitha ndërmarrjet tuaja të japin fryte të mira dhe të gjitha ëndrrat tuaja të bëhen një realitet i bukur. Gëzuar festën, i dashur!
 10. Mbesa ime është vajza më e mirë dhe më e ndritshme në planetin Tokë. Sot është ditëlindja e saj dhe dua t’i uroj shëndet dhe lumturi. Kështu që të realizohet gjithçka që ajo planifikoi. Dhe të gjitha ëndrrat e saj janë realizuar. Urime për ty, lulja ime delikate!
 11. Unë jam gjyshja e vajzës më të bukur dhe të bindur dhe krenare për këtë! Mbesa, në këtë ditë ju uroj vetëm gëzim dhe shumë buzëqeshje – e meritoni. Kaloni jetën me kokën tuaj të mbajtur lart dhe mos harroni se tani jeni akoma një princeshë, por kur të bëheni të rritur, do të jeni patjetër një mbretëreshë!
 12. Ju jeni si dielli për ne! Ju i jepni ngrohtësi dhe ndriçoni botën me buzëqeshjen tuaj rrezatuese! Në ditëlindjen tuaj, mbesë, ju dëshirojmë që të shkëlqeni dhe të jeni shumë të lumtur! Ne dëshirojmë të arrijmë në jetë gjithçka që dëshironi, sepse për diellin nuk ka pengesa! Gëzuar festën!
 13. Dielli po shkëlqen sot në dritaren tuaj. Unë i kërkova që të të shoqëronte gjithë ditën, tërë vitin dhe gjithë jetën! Gëzuar ditëlindjen, mbesa. Jini të zgjuar, dëgjoni vetëm këshillat e mira, hani vetëm ushqim të shëndetshëm – dhe gjithçka në jetën tuaj do të jetë mirë. Mos harroni gjyshin tuaj të dashur!
 14. Mbesa, në këtë ditë, unë nxitoj t’ju uroj ditëlindjen! Ju jeni një vajzë me diell dhe e sjellshme që të gjithë përreth e duan. Qëndroni si gjithmonë, mos ndryshoni, dhe nëse papritmas shfaqen vështirësi në rrugën tuaj të jetës, atëherë kujtoni, të dashur, që unë gjithmonë do të vij në shpëtim, thjesht më telefono!
 15. Mbesa ime e dashur, dielli im i artë, në ditëlindjen tuaj dua t’ju uroj aq shumë … Uroj që të gjeni miq të vërtetë, të takoni njerëz më të mirë në jetën tuaj, të jeni gjithmonë të shëndetshëm, të bukur dhe të lumtur. Dhe ejani në gjyshen tuaj më shpesh! Urime!
 16. Gëzuar ditëlindjen, mbesa ime e dashur. Uroj që në jetën tënde të ndodhë një mrekulli e vërtetë çdo ditë, që secila prej ëndrrave të tua të bëhet një realitet i lumtur, që çdo minutë një dritë e ndritshme e gëzimit dhe shpresës të shkëlqejë në sytë e tu. Mbesa, gjithmonë të jetë i njëjti lloj, i bukur, i zgjuar, qesharak, i gëzuar, simpatik dhe i dashur.
 17. Nipër, mbesa, ju uroj një ditëlindje të lumtur. Jini më të lumturit në këtë botë dhe më të dashurit. Uroj që të keni sukses, që gjithmonë të arrini sukses të madh, që të keni miq të mirë. Shëndet i mirë për ju, mbesë dhe fat të mirë në jetën tuaj.
 18. Gëzuar ditëlindjen për ty mbesa e dashur! Unë me të vërtetë dua që ju të jeni më të lumturit, më të shëndetshmit dhe të kënaqeni me sukseset tuaja. Uroj që ju të bëheni burim drite dhe shkëlqimi në pranverën e jetës. Ju jeni dielli ynë, ne ju duam dhe jemi vajza më e prerë në botë.
 19. E mbesa e dashur, ju uroj një ditëlindje të lumtur. Unë dua të uroj një botë të ndritshme dhe përrallore për shpirtin tuaj, lumturi të vërtetë dhe të pakonkurueshme për zemrën tuaj. Vajza ime e dashur, fitoret e tua mund të të pëlqejnë të gjithëve, suksesi dhe magjia e gëzimit të presin ty çdo ditë.
 20. E dashur nip, e qeshur dhe e lezetshme, ju përgëzoj për ditëlindjen tuaj! Lëreni të qeshurën tuaj të dëgjohet me zë të lartë, zemra e fëmijës suaj të mos e njohë trishtimin, të rritet i shëndetshëm, kureshtar dhe i suksesshëm, që gjithçka në jetë mund të jetë një gëzim për ju.
 21. Për mbesën më të mirë në botë, për më të mrekullueshmen dhe të dashurit, unë sinqerisht dëshiroj të kaloj në jetë me një kokë të ngritur me krenari, një shkëlqim të lumtur në sytë e mi, një buzëqeshje të ndritshme në fytyrën time, një ëndërr të mirë në zemrën time dhe besim të plotë në veten time. Le të jetë kjo botë në këmbët tuaja, e dashur.
 22. Mbesa, dielli ynë, ne ju urojmë në këtë ditë me diell dhe të gëzueshme! Në këtë ditë, engjëlli njoftoi shfaqjen e vogëlushit më të dashur, më të dashur, të bukur, të zgjuar – mbesën tonë. Ne dëshirojmë që të mbeteni të njëjtë, më shpesh të ndriçoni shtëpinë tonë me buzëqeshjen tonë. Jetë i shëndetshëm dhe mund të realizohen të gjitha ëndrrat më të fshehta. Ne ju duam!
 23. Mbesa, gëzimi im, në ditëlindjen tuaj dua të uroj që të mos sëmureni kurrë, të mos mbani zi, të mos dëshpëroheni, të mos dyshoni vetë. Ndjehuni të lirë për të pushtuar këtë botë, mahnitni të gjithë rreth jush, dëgjoni zemrën tuaj dhe besoni në ëndrrën tuaj. Dhe le të keni të gjithë sukses, mund të ketë lumturi dhe dashuri në jetë.
 24. E dashura ime, e dashur, ju përgëzoj për festën tuaj! Lërini gjithçka të funksionojë për ju, le të realizohen ëndrrat tuaja më të dashura, të keni miq të mirë, aktivitete interesante dhe argëtime. Fat i mirë, shëndet, lumturi dhe dashuri e madhe. Gëzuar ditëlindjen, mbesa!
 25. Në këtë ditë të mrekullueshme, mbesa e dashur, __ vjet më parë keni lindur! Ajo që na bëri të gjithë më të lumturit në planet. Ne dëshirojmë që të arrini lartësitë më të dëshirueshme në jetë, të merrni një profesion të denjë, të mos sëmureni kurrë dhe të mos humbni zemrën. Jini të lumtur, a mund t’ju mbrojë Engjëlli i Kujdestarit! Gezuar ditelindjen
 26. Sa e bukur, e lehtë në zemër, kur sheh se si mbesa, nusja e vogël e ëmbël që po ushqehej, për të cilën u treguan përrallat, u rrit aq shpejt! Dhe u shndërrua në një zog kaq të ndritshëm dhe melodioz! Ajo nuk ka nevojë të ulet në një kafaz, ajo ka nevojë për një qiell të hapur, dhe të marrë frymë lirshëm, dhe përpara – një distancë e gjerë në të cilën gjendet lumturia! Në ditëlindjen tuaj, unë dua t’ju uroj shumë vite, shëndet të mirë, një erë të ndershme – dhe kudo që të shkoni, kujtoni se familja juaj ju do me gjithë zemër!
 27. Ju uroj, mbesa, të ecni në jetë, të njihni njerëz të këqij për një milje larg, të mbani njerëz të mirë me të dy duart, gjithmonë të kërkoni ndihmë në periudha të vështira dhe, besoj me të vërtetë, njerëzit nuk do t’ju refuzojnë! Vajza ime e dashur, mos u dorëzo, edhe kur nuk beson në një rezultat pozitiv! Duajeni dhe vlerësoni jetën, respektoni prindërit tuaj! Gezuar ditelindjen
 28. Mbesa, në këtë ditë nxitoj t’ju përgëzoj për ditën e bllokimit! Ju jeni një vajzë me diell dhe e sjellshme që të gjithë përreth e duan. Qëndroni si gjithmonë, mos ndryshoni, dhe nëse papritmas shfaqen vështirësi në rrugën tuaj të jetës, atëherë kujtoni, të dashur, që unë gjithmonë do të vij në shpëtim, thjesht më telefono!
 29. E mbesa e dashur, bukuroshja jonë, sot është ditëlindja juaj. Dhe gjyshi im dhe duam t’ju urojmë lumturi. Dhe le të jetë për të gjithë, por ju e gjeni atë, i dashur. Farëdo që të ndodhë, ji i lumtur. Ju duam shumë!
 30. Gezuar ditelindjen mbesave
 31. Mbesa, ditëlindja e lumtur për ju. Uroj që në jetën tënde të mos ketë vend për probleme globale dhe situata të pakëndshme, që të mos qëndroni kurrë dhe me guxim të ecni përpara – drejt ëndrrave tuaja, që të përmbushni forca të guximshme dhe frymëzim çdo ditë, që të arrini gjithmonë qëllimin tuaj, të mbeteni një diva e bukur dhe një person i sjellshëm.
 32. Kishte raste kur gjyshja, mbesa, ishte e re, e hollë dhe e ëmbël … Sot shoh para meje një vajzë të mirë që me siguri do të bëhet një grua e mirë dhe një nënë e dashur, në jetën e së cilës gjithçka do të jetë në rregull … Ju uroj në ditëlindjen tuaj, në të tilla Shtëpi dhe pushime komode, jini vërtet të lumtur! Gjeni dashuri dhe mbani një ndjenjë të ndritshme reciproke përgjatë jetës!
 33. Në përralla, magji e mirë ndodh me vajzat më të bukura, më të bindura. Në përgjithësi, të gjitha më të mirat janë për mbesën tonë. Ju dëshirojmë vetëm të mirën dhe më të shumtën në jetë.
 34. Nipi dhe mbesa ime e dashur ju uroj një ditëlindje të mrekullueshme! Uroj që ju të jeni gjithmonë sa më të bukur, të zgjuar, të arsimuar, të arsimuar, të talentuar, punëtorë.Lëreni që lumturia femër të vijë pa dyshim në jetën tuaj. Ju uroj që të doni dhe të jeni vërtet të dashur.
 35. Gëzuar ditëlindjen, mbesa ime e dashur. Uroj që në jetën tënde të ndodhë një mrekulli e vërtetë çdo ditë, që secila prej ëndrrave të tua të bëhet një realitet i lumtur, që çdo minutë një dritë e ndritshme e gëzimit dhe shpresës të shkëlqejë në sytë e tu. Mbesa, gjithmonë të jetë i njëjti lloj, i bukur, i zgjuar, qesharak, i gëzuar, simpatik dhe i dashur.
 36. Në përrallat e vjetra, dashuria, prosperiteti, lumturia dhe të gjitha llojet e mrekullive u binin shumë vajzave të sjellshme dhe të dashur, të zgjuara, të përgjegjshme dhe të bukura … me një fjalë, e gjitha më përrallore është për mbesën time! Vetëm le të realizohet dëshira ime në ditëlindjen e saj, dhe jeta e saj të jetë një përrallë e mirë, le të mos i plotësojë përbindëshat dhe pengesat në rrugën e lumturisë! Bëhu i lumtur, mbesa! Zanash për ju fatin, dashurinë dhe fatin e mirë!
 37. Gjyshja ju uron, mbesa ime, lepurushja ime e artë me diell, zvarritja ime, një det lumturie dhe argëtimi, një oqean i gjerë mirësjelljeje dhe gëzimi, gjithçka më e bukura në botë! Shpirti juaj le të mbushet ndër vite me besim, shpresë, dashuri dhe mençuri! Ju uroj që në ditëlindjen tuaj vetëm nga zemra të argëtoheni!
 38. Nipër e mbesa, ju jetoni të rrethuar nga gëzimi, mirësia, dashuria dhe butësia. Uroj që të përvetësoni këto ndjenja të rëndësishme, t’i mbani në shpirtin tuaj dhe të mësoni t’i ndani ato. Gëzuar ditëlindjen, bukuroshe e vogël! Mund të jetë jeta e përditshme të jetë gjithnjë interesante, pushime të zjarrta, mësues të denjë, miq të gjirit dhe admirues të respektuar.
 39. Gjyshi uron mbesën e saj në ditëlindjen e saj, në mënyrë që mijëra zogj të këndojnë këngët e tyre në nderin tuaj, që mijëra dragonflies t’ju sjellin lumturi, që mijëra yje në qiell të shkruajnë emrin tuaj, në mënyrë që mijëra të rinj të jenë të gatshëm t’ju japin dashurinë e tyre, dhe ju keni zgjedhur më të denjë ! Në këtë ditë, të gjitha ëndrrat e tua të fshehta mund të realizohen!
 40. Mbesa, urime për ditëlindjen! Uroj që gjithçka të ishte e thjeshtë, e thjeshtë dhe në vetvete. Lëreni të lulëzojë bukurinë tuaj, mundësitë të rriten, humori juaj gjithnjë flakëron në rrëmbim dhe gëzim. Ju uroj shëndet, sukses dhe shumë, shumë lumturi!
 41. Gëzuar ditëlindjen nipit me prozë
 42. Sot është ditëlindja e mbesës! E dashura ime është një familje, vajza ime e vetme, për të cilën ata nuk kursenin dashuri, dhe ajo u përgjigj se ishte rritur si një grua e zgjuar dhe e bukur, të cilën duhet ta kërkonte – por jo për të gjetur! Zonja jonë e re është krenaria jonë, dhe në ditëlindjen e saj u mblodhëm, njerëzit më të afërt dhe nuk mund të besojmë se ka kaluar një vit tjetër, fluturoi si një çast! E dashura ime, mbesa e dashur! Jetoni të lumtur, na bëjmë të lumtur çdo ditë, si një diell të kuq, dhe ne do t’ju duam gjithmonë, dhe jo vetëm sot, por çdo ditë ju dëshirojmë të mirat!
 43. E bukur dhe në modë, punë e dobishme! Rriteni, mbesë, dashamirë, me një zemër të shqetësuar dhe të ngrohtë, shpirt të lehtë dhe drithërues. Lëreni gjysmën tuaj. Gëzuar ditëlindjen dhe ditëlindjen e mrekullueshme, lulja jonë!
 44. Nipër e mbesa, ju përgëzoj për një ngjarje të gëzueshme – Gëzuar ditëlindjen, më të mirat e festave! Maji sot do t’ju japë një humor të shkëlqyeshëm dhe përmbushje të dëshirave më të mrekullueshme, që gjithçka në jetën tuaj të jetë ashtu siç dëshironi. Miq të mirë, fat të mirë dhe bujar, ngjarje të mrekullueshme dhe sukses të madh në të gjitha çështjet!
 45. Mbesa është ditëlindja jonë e dashur, e lumtur për ju. Jini gjithmonë të bukur, të këndshëm dhe të ëmbël. Ju, si një zanë, jeni e bukur. Maj dita e re të sjellë gëzim, fat të mirë, sukses. Ju nuk dini asnjë pikëllim, asnjë telashe. Notoni në oqeanet e lumturisë, të rrethuar nga e mira gjithmonë fluturojnë. Me lindjen, dashurinë, ju!
 46. Nga një fëmijë i bukur, ju u shndërruat në një zonjë të re simpatike, me një shpirt zemërgjerë dhe një zemër kristal fisnike. Gëzuar ditëlindjen, mbesa ime e madhe! Ju uroj lumturi po aq të ndritshme sa ylberi, fatin e bukur si kopshtet e lulëzimit të pranverës dhe jetën për sa kohë që Rruga e Qumështit!
 47. Mbesa, shpresa, frymëzimi dhe rrezja e dritës sonë, feston sot ditëlindjen e saj! Lëreni engjëllin e bukur me krah të bardhë duke e mbrojtur atë gjatë gjithë jetës! Lëreni mirësinë, rehatinë dhe lumturinë të mbushë çdo ditë të saj, dhe dashuria, butësia dhe dashuria i mbështjellim gjithnjë me batanijet e tyre drithëruese!
 48. Mbesë, për ne nuk ka më të ëmbël, më të bukur dhe më të bukur se ti! Në ditëlindjen tuaj, ju urojmë që të jeni gjithnjë të ri, të sinqertë, të butë, të gëzuar dhe të hapur ashtu siç është tani! Ne do t’ju ndihmojmë në çdo mënyrë të mundshme, dhe si kthim mbështetemi te buzëqeshja juaj e butë dhe fjala e sjellshme!
 49. Gjyshi dëshiron t’ju urojë, mbesa, shumë për të mësuar gjëra të reja në ditëlindjen tuaj, për të mos humbur miq besnikë, përpiqet të mësojë si të jetoni, si të notoni lehtë në jetën tuaj, të gjeni një punë të mirë, të bëheni të pasur dhe shumë të famshëm, aq shumë njerëz ju njohin mua dhe mua! Ju uroj që gjithmonë të arrini qëllimin tuaj. Gëzuar festën!
 50. Gëzuar ditëlindjen, mbesa e dashur, vajza jonë e lavdishme, të jetë e lumtur, engjëlli mund të të mbrojë me krahët e saj nga fatkeqësitë, mund ta dojë të mbushë zemrën tënde, mund të jetë e pastër dhe e ndërsjellë! Në fund të fundit, 16 vjet është akoma rinia, e ndritshme dhe e gëzuar, kjo është pranvera e përjetshme, kjo është freski e natyrës! Bëhu dhe je gjithmonë i ri dhe i lumtur!
 51. Unë jam gjyshja e vajzës më të bukur dhe të bindur dhe krenare për këtë! Mbesa, në këtë ditë ju uroj vetëm gëzim dhe shumë buzëqeshje – e meritoni. Kaloni jetën me kokën tuaj të mbajtur lart dhe mos harroni se tani jeni akoma një princeshë, por kur të bëheni të rritur, do të jeni patjetër një mbretëreshë!
 52. E mbesa e dashur! Dikur isha i ri ashtu siç jeni, dhe më dukej se e gjithë bota ishte e hapur dhe po priste vetëm që unë të vija ta ndryshoja atë më mirë dhe të merrja lumturinë time! Dhe ju e dini – ashtu siç është! Duhet të vlerësosh vetëm çdo moment, të mbash në zemrën tënde një dashuri të padiskutueshme për ata që janë të dashur, dhe mos harroni se jeta është tepër e shpejtë për të lejuar që vetvetja të jetë i trishtuar nga vogëlushet! Në ditëlindjen tuaj, mbesa e dashur, ju uroj lumturi me diell! Lëreni fatin të buzëqeshë, dhe një engjëll i mirë i drejton veprimet tuaja!
 53. Sa e bukur, e lehtë në zemër, kur sheh se si mbesa, nusja e vogël e ëmbël që po ushqehej, për të cilën u treguan përrallat, u rrit aq shpejt! Dhe u shndërrua në një zog kaq të ndritshëm dhe melodioz! Ajo nuk ka nevojë të ulet në një kafaz, ajo ka nevojë për një qiell të hapur, dhe të marrë frymë lirshëm, dhe përpara – një distancë e gjerë në të cilën gjendet lumturia! Në ditëlindjen tuaj, unë dua t’ju uroj shumë vite, shëndet të mirë, një erë të ndershme – dhe kudo që të shkoni, kujtoni se familja juaj ju do me gjithë zemër!
 54. Kishte raste kur gjyshja, mbesa, ishte e re, e hollë dhe e ëmbël … Sot shoh para meje një vajzë të mirë që me siguri do të bëhet një grua e mirë dhe një nënë e dashur, në jetën e së cilës gjithçka do të jetë në rregull … Ju uroj në ditëlindjen tuaj, në të tilla Shtëpi dhe pushime komode, jini vërtet të lumtur! Gjeni dashuri dhe mbani një ndjenjë të ndritshme reciproke përgjatë jetës!
 55. Në përrallat e vjetra, dashuria, prosperiteti, lumturia dhe të gjitha llojet e mrekullive u binin shumë vajzave të sjellshme dhe të dashur, të zgjuara, të përgjegjshme dhe të bukura … me një fjalë, e gjitha më përrallore është për mbesën time! Vetëm le të realizohet dëshira ime në ditëlindjen e saj, dhe jeta e saj të jetë një përrallë e mirë, le të mos i plotësojë përbindëshat dhe pengesat në rrugën e lumturisë! Bëhu i lumtur, mbesa! Zanash për ju fatin, dashurinë dhe fatin e mirë!
 56. Mbi mbesën time të dashur, që u rrit një mbret i vërtetë, në ditëlindjen time ju uroj përmbushjen e të gjitha dëshirave tuaja të dashura, le lumturinë të hyjë në shtëpinë tuaj çdo ditë! Lërini që gjithçka në jetën tuaj të jetë më e mira që mund të jetë e dobishme për një person për lumturi – miq dhe shoqe besnike, njeri i dashur, surpriza të këndshme dhe fat të mirë, shëndet të mirë dhe humor të mirë!
 57. Nipër e mbesa, ju përgëzoj për një ngjarje të gëzueshme – Gëzuar ditëlindjen, më të mirat e festave! Maji sot do t’ju japë një humor të shkëlqyeshëm dhe përmbushje të dëshirave më të mrekullueshme, që gjithçka në jetën tuaj të jetë ashtu siç dëshironi. Miq të mirë, fat të mirë dhe bujar, ngjarje të mrekullueshme dhe sukses të madh në të gjitha çështjet!
 58. Mbesa ime është vajza më e mirë dhe më e ndritshme në planetin Tokë. Sot është ditëlindja e saj dhe dua t’i uroj shëndet dhe lumturi. Kështu që të realizohet gjithçka që ajo planifikoi. Dhe të gjitha ëndrrat e saj janë realizuar. Urime për ty, lulja ime delikate!
 59. Ata thonë që nipërit dhe nipërit janë të dashur më shumë sesa fëmijët! Dhe kjo është e vërteta absolute! Mbesa, ditëlindja e lumtur për ju! Jini të zgjuar dhe ju lutemi prindërve tuaj me sukseset tuaja, dhe mos harroni gjyshen dhe gjyshin tuaj, natyrisht! Unë të dua, i dashur! Bëhu i lumtur, fëmija im !!!
 60. Foshnje, ju rriteni dhe piqeni para syve tuaj, është për të ardhur keq që koha fluturon kaq shpejt. Dhe nga ana tjetër, unë dua të shoh dashurinë tuaj, ditën e dasmës dhe pamjen e një foshnje.
  Për të ditur që ju jeni pjekur dhe besoni qëndroni në këmbë
  këmbët, ju keni fatin tuaj në tokë dhe biznesin tuaj të preferuar. Sa e bukur është të shqiptosh emrin tënd me dashuri dhe fjalën më të këndshme dhe më të ndritshme – mbesa!
 61. E dashur nip, gezuar ditelindjen per ju! Ne ju dëshirojmë përshtypje të gjalla, buzëqeshje, zbulime të gëzueshme, përmbushje të dëshirave dhe miq të mrekullueshëm! Fat të mirë dhe sukses do të jenë gjithmonë shoqëruesit tuaj, si dhe optimizmi dhe disponimi i mirë!
 62. Mbesa, dielli im rrezatues, sot është ditëlindja juaj, festa më e bukur! Me gjithë zemrën time ju uroj që të vazhdoni të jeni e njëjta e zgjuar dhe e bukur, të studioni me zell, ju lutemi të gjithëve me sukseset tona dhe të arrini fitore të mëdha. Jini më të lumturit në botë, le të realizohen ëndrrat më përrallore!
 63. Mbesa, në këtë ditë nxitoj t’ju përgëzoj për ditën e bllokimit! Ju jeni një vajzë me diell dhe e sjellshme që të gjithë përreth e duan. Qëndroni si gjithmonë, mos ndryshoni, dhe nëse papritmas shfaqen vështirësi në rrugën tuaj të jetës, atëherë kujtoni, të dashur, që unë gjithmonë do të vij në shpëtim, thjesht më telefono!
 64. Para së gjithash, uroj mbesën time të dashur një lumturi të thjeshtë femërore, e cila e shndërron çdo vajzë në një mbretëreshë, e cila ndihmon të mos plaket me kalimin e viteve, por vetëm të bëhet më e bukur dhe të mbajë gjithmonë gjendjen shpirtërore të pranverës në zemrën time! Gëzuar ditëlindjen, bukurinë time! Ju jeni rritur plotësisht, dhe tani ju duhet të jetoni lumtur ndonjëherë!
 65. Mbesë, ju uroj ditëlindjen tuaj dhe uroj që gjithçka në jetën tuaj të përmbushet lehtësisht. Lëreni që buzëqeshja juaj simpatike të jetë një shoqëruese besnike. Le të kalojë pikëllime serioze. Lumturi e madhe dhe shëndet i mirë.
 66. Gjyshja juaj dëshiron t’ju urojë, mbesë, një ditë të mbaroni shkollën, të arrini shumë dhe të zgjoheni të famshëm! Në fund të fundit, ju jeni një fëmijë shumë i talentuar dhe i talentuar, krenaria dhe shpresa jonë! Në ditëlindjen tuaj, ju dëshirojmë të vendosni me guxim një qëllim dhe të shkoni për ta arritur atë! Mos harroni, nuk ka pengesa për sukses! Hooray!
 67. Kishte raste kur gjyshja, mbesa, ishte e re, e hollë dhe e ëmbël … Sot shoh para meje një vajzë të mirë që me siguri do të bëhet një grua e mirë dhe një nënë e dashur, në jetën e së cilës gjithçka do të jetë në rregull … Ju uroj në ditëlindjen tuaj, në të tilla Shtëpi dhe pushime komode, jini vërtet të lumtur! Gjeni dashuri dhe mbani një ndjenjë të ndritshme reciproke përgjatë jetës!
 68. Mbesa ime e dashur! Kështu që ditëlindja juaj ka ardhur, jo një përvjetor i thjeshtë – i dhjetë! Ky është përvjetori juaj i parë i parë në jetën time, me gjithë zemrën time ju uroj që të qëndroni po aq të gëzuar, të ndritshëm, duke u përpjekur të mësoni një vajzë krejt të re, gjithashtu të studioni vetëm për pesë, të bëni miq të rinj dhe të mos humbni të vjetrat! Gjyshja jote.
 69. Nga viti në vit ne festojmë së bashku ditëlindjen e mbesës time. Dhe këtë herë jam përsëri e lumtur që i uroj ditët më të mira, ëndrrat më të lumtura dhe përrallat më të mira. Gëzuar festën dua të uroj princeshën tonë të vogël. Rriteni në gëzimin tim një vajzë të zgjuar dhe të bukur. Qofsh fat i mirë dhe shëndeti shoqërojnë jetën.
 70. Në ditëlindjen tënde, mbesa ime, zgjohu si një princeshë përrallore nga mbretëria e Melodisë, këndo dhe argëto gjithë ditën! Shpirti juaj të mbushet me dritën e dashurisë dhe mirësisë, të mos ketë vend në të për iluzione dhe telashe qesharake, Zoti Zoti ju mbroftë dhe ju udhëzon rrugën e vërtetë dhe të pathyeshme! Dhe unë, gjyshja juaj, gjithmonë do t’ju mbështes! Gezuar ditelindjen
 71. Mbesa ime e dashur, dielli im i artë, në ditëlindjen tuaj dua t’ju uroj aq shumë … Uroj që të gjeni miq të vërtetë, të takoni njerëz më të mirë në jetën tuaj, të jeni gjithmonë të shëndetshëm, të bukur dhe të lumtur. Dhe ejani në gjyshen tuaj më shpesh! Urime!
 72. Mbesa ime e dashur! Kështu që ju u bëtë një vjeç dhe tashmë jeni zhvendosur në klasën e pestë! Dije që gjyshja jote gjithmonë do të jetë krenare për sukseset e tua dhe do të përjetojë dështimet e tua me ty! Gjyshja juaj do t’ju mbështesë gjithmonë në periudha të vështira, do t’ju japë këshilla dhe do t’ju ndihmojë të bëni zgjedhjen e duhur! Dhe ju, rriteni në gëzimin e prindërve tuaj dhe jeni vetvetja! Gezuar ditelindjen
 73. Gëzuar ditëlindjen, mbesa! Mund sot t’ju sjellë vetëm gëzim! Ju uroj një humor të mirë dhe dhurata të këndshme, lule të bukura dhe ëmbëlsira të ëmbla! Le të ketë gjithnjë lumturi dhe dashuri në jetën tuaj, shëndet dhe fat të mirë, kujdes për të dashurit dhe sinqeritetin e miqve!
 74. Dua të uroj, mbesa ime, që të buzëqeshni më shumë dhe të ndaloni të keni frikë nga njerëzit, mos u besoni atyre! Jetë sa vajzë e bukur dhe e sjellshme, e ëmbël dhe e guximshme, e zgjuar dhe e fortë si tani, por kurrë mos heq dorë! Gjyshja juaj ju uron vetëm një gjë në ditëlindjen tuaj – dashuri të ndërsjellë, të shkëlqyeshme dhe për jetën!
 75. Gjyshja ju uron, mbesa ime, lepurushja ime e artë me diell, zvarritja ime, një det lumturie dhe argëtimi, një oqean i gjerë mirësjelljeje dhe gëzimi, gjithçka më e bukura në botë! Shpirti juaj le të mbushet ndër vite me besim, shpresë, dashuri dhe mençuri! Ju uroj që në ditëlindjen tuaj vetëm nga zemra të argëtoheni!
 76. Urime Foshnja ime, mbesa ime, ju uroj një ditëlindje të lumtur dhe uroj që në jetën tuaj të ketë pasur një yll të vërtetë nga elementët e lumturisë. Mund dashuria të ju rrethojë butësisht dhe t’ju mbrojë nga çdo fatkeqësi.
 77. Sa e bukur, e lehtë në zemër, kur sheh se si mbesa, nusja e vogël e ëmbël që po ushqehej, për të cilën u treguan përrallat, u rrit aq shpejt! Dhe u shndërrua në një zog kaq të ndritshëm dhe melodioz! Ajo nuk ka nevojë të ulet në një kafaz, ajo ka nevojë për një qiell të hapur, dhe të marrë frymë lirshëm, dhe përpara – një distancë e gjerë në të cilën gjendet lumturia! Në ditëlindjen tuaj, unë dua t’ju uroj shumë vite, shëndet të mirë, një erë të ndershme – dhe kudo që të shkoni, kujtoni se familja juaj ju do me gjithë zemër!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *