Categories
Urime

Urime ditëlindjen për Gjyshin

Fjalë të bukura për gjyshin për ditëlindjen e tij. Urime për ditëlindjen për gjyshin. Gëzuar ditëlindjen gjyshi!

“Je Shembull, i paqes, urtësisë, punës, mençurisë, familjes dhe të gjithave të mirave në këtë jetë… Urime ditëlindjen e 93-të gjyshi im më i miri! Ishalla edhe 100 tjera! Të do nipi shumë”.

I dashur gjysh, urime për ditëlindjen tuaj të 80-të. Qoftë shëndeti i fortë dhe i qëndrueshëm, trupi qoftë i fortë dhe i vrullshëm, shpirti qoftë i gëzuar në çdo ditë dhe takime të mira, qoftë lumturi dhe rehati në shtëpi.

“I uroj gëzuar ditëlindjen personit, të cilin jam e bekuar që e kam në jetë. Urimet më të mira për personin që më mbështet më shumë, ai që insistoi të hyja në shkollë katër vjeç, Më shumë se mbështetës ai është inspirimi im më i madh në jetë. Gëzuar ditëlindjen gjysh”.

Shum Urime Gjysh !

Ti je ai qe dhe pse vitet kalojn dhe une rritem per ty mbetem gjithmon e vogla jote.
Gjysh fjalet me te bukura te botes nuk do te mjaftonin per te pershkruar Ty dhe Zemren tende e cila duket sikur ne vend te gjakut ka mjalt.
Un jam me fat po , po jam me shum fat qe u rrita nga ty.
Sot ke ditelindjen gjysh , un e perkedhelura jote apo Flutura e gjyshit si me terret Ti te uroj Shendet te dua per shum gjat ne jeten time ndaj Te lutem qendro i fort …
Nuk gjej fjal me te tjera pasi Dashurin qe kam per Ty e kam shprehur me vepra ndaj nuk eshte nevoja per fjal te teprta.
Uroj vertet te kem ber krenar dhe pse ti me thua “Krenarie Gjyshit”
Te Dua PaFundesisht Gjysh !
Me dashuri Mbesa Jote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *