Categories
Lajme

Partizani pushton “Nënë Terezën” gati superfesta për titullin

Partizani po përgatitet për një tē diel të paharruar për të festuar në mënyrë sa më madhështore titullin kampion që rikthehet në pjesën e kuqe të kryeqytetit pas 26 vitesh mungesë.

Në derbin e para dy javëve kundër Tiranës, Partizani fitoi dhe u shpall matematikisht kampion për herë të 16-të në histori, ndërsa të dielën në përballjen me Kukësin, Alban Hoxha do të ngrejë trofeun për kënaqësinë e mijëra tifozëve të kuq.

Më pas festa te sheshi “Nënë Tereza”. Partizani ka menduar për një mbrëmje madhështore me mjaft këngëtarë të ftuar. Pritet një atmosferë e jashtëzakonshme në kryeqytet, një mbrëmje ndryshe e futbollit, ku për herë të parë do të festohet në një mënyrë të tillë një titull kampion.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *