More

  Falco film nga Bes Kallaku

  - reklamë -

  Historia e “Falco Laçjanit”, Skifterit, personazhit te famshem që jetonte duke grabitur shtëpitë e të pasurve italianë, një natë të bukur pune i bie telefoni dhe e lajmërojnë që i takon mandati i deputetit. Pikërisht këtu fillon aventura duke përshkruar plot humor e satirë gjithë realitetin social-politik shqiptar. Ai heq kostumin e punes dhe kapuçin, duke e zevendesuar ate me kostumin dhe kollaren e nje politikani.

  Përmbledhja e filmit
  • Regjia: Bes Kallaku
  • Skenari: Bes Kallaku
  • Zhanri: Komedi
  AktorëtRoli në film
  Bes KallakuFalco
  Bleona QerretiFrida Kodra
  Arben DerhemiVlonjati
  Albano BogdoGjirokastriti
  Olsion BylykuPalla
  Krist PrengaAnestezisti
  Rashel KolaneciSekretarja
  Sara KolamiGazetarja
  Drane XhaiNona
  Margent CaushiFieraku
  Nadege NdjebayiShoqeruesja
  Olti CurriBoli
  Florian ShtrambariMemeci
  Jurgen VeiziBodyguardi
  Kastriot ShehiMirabelli
  Gert FerraBobi
  Gent HaziziProkurori
  Gjergj DoçiGjyshi i Vlonjatit
  Artan IslamiPolici 1
  Behar MeraMinoritari
  Hermes Nikaj Zogu
  Kristina BakiNusja e Vlonjatit
  Ilir Jacellari Eksperti Italian
  Lindar Muca Avokati
  Leo ZotoEksperti Hollandez
  Mirel Pinari Polici 2
  Genc Lleshi Militanti Kamez
  Lulzim Vulashi Kamarieri
  Tarzan Prroni Karabinieri
  Skerdi Miri Fushkrujesi
  Ani Meilin Presidenti i Milanit
  Led Gjoni Cun per Angli
  Klark Morina Cun per Angli 2
  Fred Sybardhi Romi
  • Drejtor Fotografie: Eduart Grishaj
  • Kamera: Ad Grishaj
  • Asistent Kamere: Edison Shalca
  • Asistent II Kamere: Mario Topalli
  • Zëri: Genti Isufaj
  • Asistent Zëri: Orest Rama
  • Asistent Regjie: Ornela Karaj, Arba Maçi Çaku, Ambra Cani
  • Asistentë për figurantët: Xhevi, Nikita Petritaj, Bobina Castin
  • Produksioni: Lorin Terezi, Mario Vargo, Dard Kodra
  • Post Produksioni: Herta Basha
  • Miksazhi: Genti Isufaj
  • Kompozimi: Kledi Bahiti
  • Producent: Besart Kallaku

  Falco është një film shqiptarë i prodhuar në nëntor 2019

  - reklamë -

  Lajmet e fundit

  - reklamë -

  Lajme të ngjashme

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here