Categories: Sport

Formula 1, shtyhet gara e Holandës

Çmimi i Madh i Holandës në Formula 1, shtyhet për në 2021. Lajmi në fakt nuk është surprizë, pasi kjo garë nuk ishte përfshirë në asnjë kalendar në të cilin ka hartuar F1. Holanda mbetet strikte në disa vendime që kishte marrë. Kështu organizatorët nuk dëshironin aspak që gara e parë në vendin e tyre të zhvillohej me dyer të mbyllura, duke parë faktin se të gjitha biletat ishin shitur muaj më parë. Drejtori i garës, Jan Lammers, tha në Motorsport.com: “Gara jonë është shtyrë për në vitin 2021. Shpresojmë të dalë sa më shpejt vaksina dhe të rikthehet çdo gjë në normalitet”. Ndërsa nëpërmjet një komunikate zyrtare, organizatorët e garës së Holandës, janë shprehur: “Për shkak të çrregullimeve në sistemin botëror, shkaktuar nga COVID-19, Çmimi i Madh i Holandës në Formula 1, është shtyrë. Organizatorët e kësaj gare, në konsultim me drejtuesit e Formula 1, kanë dalë në vendimin se këtë vit, nuk është e mundur të organizohet gara pa publik. Ndaj është shtyrë në mënyrë unanime për në vitin 2021. Së bashku me FIA-n, drejtuesit e Formula 1 do ta përfshijnë Çmimin e Madh të Holandës në 2021, duke i caktuar edhe datën e saj. Ashtu si çdo vit, data do të deklarohet nga FIA brenda fundit të vitit 2020. Të gjitha biletat e shitura do të vlejnë për garën e ardhshme”.

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Share
Tags: Sport

Recent Posts

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

4 days ago

Çfarë ju ndodh nëse flini më shumë se zakonisht

Gjumi të bën më të bukur. Është një fakt i vërtetuar nga shkenca. Rezultati i…

4 days ago

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë…

4 days ago

9 ushqime që mund ti hani pa frikë nëse keni uri natën

Për disa njerëz të ngrënit gjatë natës është një makth dhe për disa, kjo është…

4 days ago

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të…

4 days ago

Shtatë zakonet e njerëzve më të lumtur në botë

Nuk ka kohë më të mirë se sa tani për të menduarit në lidhje me…

4 days ago