Më shum

  Nga Xhaka te Berisha, 15 lojtarët më të shtrenjtë shqiptarë

  Vlera e lojtarëve shqiptarë në tregun botëror ka shfaqur rritje të madhe, sipas “trasfermarket”, e cila merret me çmimin e lojtarëve.

  Në krye të renditjes së futbollistëve shqiptarë me çmimin më të lartë është ai i Granit Xhakës, teksa ndiqet nga Xherdan Shaqiri dhe Shkodra Mustafi.

  Renditja e lojtarëve shqiptarë më të shtrenjtë:

  Granit Xhaka – Arsenal – Zvicër – 45 milionë euro

  Xherdan Shaqiri – Liverpool – Zvicër – 25 milionë euro

  Shkodran Mustafi – Arsenal – Gjermani – 25 milionë euro

  Elseid Hysaj – Napoli – Shqipëri – 23 milionë euro

  Milot Rashica – Werder Bremen – Kosovë – 20 milionë euro

  Thomas Strakosha – Lazio – Shqipëri – 20 milionë euro

  Enis Bardhi – Levante – Maqedoni – 15 milionë euro

  Adnan Januzaj – Real Sociedad – Belgjikë – 15 milionë euro

  Admir Mehmedi – Wolfsburg – Zvicër – 10 milionë euro

  Berat Djimsiti – Atalanta – Shqipëri – 7.5 milionë euro

  Valon Berisha – Lazio – Kosovë – 7 milionë euro

  Florend Hadergjonaj – Huddersfield – Kosovë – 7 milionë euro

  Arbër Zeneli – Reims – Kosovë – 6 milionë euro

  Bersant Celina – Swansea – Kosovë – 3.5 milionë euro

  Etrit Berisha – Atalanta – Shqipëria – 3 milionë euro.

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here