Categories: AktualitetLajme

Po gërmonin për të hapur themelin, babë e bir gjejnë qypin me monedha në Berat

Një vajzë ka shkruar mbrëmjen e sotme pranë redakisë së JOQ Albania. Ajo tregon se është nga fshati Kuçi i Beratit.

Në mesazhin e saj vajza tregon se i ati i saj vendosi të shtonte dy dhoma. Deri këtu nuk ka asgjë të jashtëzakonshme.

Më pas vajza tregon se teksa vëllai dhe babai po punonin për të hapur themelet kanë gjetur dy vazo të vjetra.

Vajza ka nisur edhe një foto pranë redaksisë së JOQ Albania dhe brenda një qypi shikohet se ka dhe monedha.

Po ashtu ajo tregon edhe se nuk dinë se çfarë të bëjnë me ato sepse nuk e dinë në kanë vlerë.

Mesazhi i saj:

Vendosem te shtonim dy dhoma shtëpi,dhe kur babi me vëllain germuan per te hapur themelin,ja se cfare doli. A mund te na thote ndokush cfare mund te jene,a kane vlere apo ti hedhim.’’
SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

3 weeks ago

Çfarë ju ndodh nëse flini më shumë se zakonisht

Gjumi të bën më të bukur. Është një fakt i vërtetuar nga shkenca. Rezultati i…

3 weeks ago

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë…

3 weeks ago

9 ushqime që mund ti hani pa frikë nëse keni uri natën

Për disa njerëz të ngrënit gjatë natës është një makth dhe për disa, kjo është…

3 weeks ago

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të…

3 weeks ago

Shtatë zakonet e njerëzve më të lumtur në botë

Nuk ka kohë më të mirë se sa tani për të menduarit në lidhje me…

3 weeks ago