Më shum

  Si të dekoroni tavolinën për festa

  Keni filluar te mendoni për dekorin e tavolinës për festa? Rregullat për te krijuar një pamje te bukur janë dy, te vendosni ngjyra ne kontrast te elementeve dekorues dhe te kujdeseni për detajet. Mund te zgjidhni stilin tradicional për ne një mënyrë kontemporave duke dal disi jashtë skemës etj.

  1. Tradite ne evolucion

  Ngjyrat tradicionale marrin vend ne tavolinën festive me ngjyrat e kuqe, jeshile, te bardhe dhe blu thuajse si te ishin ngjyrat e vetme te lejuara ne këtë periudhe te vitit. Kështu mund te zgjidhni ti qëndroni besnik traditës por me një pamje disi kontamporane si për shembull te preferoni një mbulese tavoline me kuadrate tartan.

  2. Bardhe e zi dhe e arte

  Ne fakt nuk mund te quhen festa pa shkëlqimin e ngjyrës se arte kështu qe lini hapësirë ne tavolinën tuaj për një pamje me glamour. Mund te synoni për vazo te vogla ne ngjyre te arte apo qirinj dhe çdo detaj i nevojshëm qe shkëlqen ne këtë ngjyre.

  3. Stil provincial por shik

  Keni dëshirë qe festat këtë vit ti festoni ne stilin rustik dhe te rafinuar ne te njëjtën kohe? Atmosfera behet me ngrohte dhe mikpritëse fal detajeve qe zbukurojnë çdo vend te shtruar ne tavoline. 

  4. E thjeshte por kreative

  Nëse preferoni diçka jashtë te zakonshmes atëherë për se te mos i dedikoni pak kohe dekorit te tavolinës dhe te synoni për diçka krijuese duke i bere vete ju elementet e dekorit.

  Latest news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  Related news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here