Categories
Jetë Kuriozitete

Zbuloni ushqimet që shkatërrojnë jetën tuaj seksuale pa e kuptuar

Nëse trangulli, avokado, shalqiri apo xhenxhefili sugjerohen për të pasur një jetë të kënaqshme seksuale, ka dhe ushqime që duhet t’i shmangni. Pijet e gazuaraJeta juaj seksuale shkatërrohet nga pijet e gazuara. Ato ndihmojnë në dehidrim të shpejtë, obezitet dhe zhvillimin e kariesit dentar. Kjo nuk ndihmon për të stimuluar as libidon tuaj, as të […]

Categories
Jetë Kuriozitete

Sa kalori harxhoni gjatë seksit?

Nëse urreni palestrën dhe jeni në kërkim të një opsioni tjetër për të harxhuar kaloritë, partneri mund t’ju ndihmojë. Sipas Healthline (dhe çdo njeriu që ekziston) seksi është një aktivitet që i bën mirë shëndetit tuaj psikologjik, emocional dhe fizik. Por sa kalori harxhoni gjatë aktivitete të ndryshme intime? Të puthurit: 68 kalori në orë […]