Categories: Lajme

Tiranës i duhet barazimi

Java e 34 e Superligës do të jetë më e qetë sa i përket kreut, me titullin kampion të përfunduar, por më e ndezur për zonat kupave të Europës dhe mbijetesën, ku Tirana ndeshet me kundërshtarin e drejtpërdrejtë Kastriotin në kryeqytet, pa tifozë, por me një ndeshje që do t’i mjaftojë mos të humbasë për të qëndruar mbi krutanët në klasifikim.

Për këtë ndeshje bardheblutë i kanë kërkuar Federatës Shqiptare të Futbollit edhe një arbitër të huaj, por që FSHF pasi ka kontaktuar disa alternativa mbetet në pritje të konfirmimit. Ndërkohë Partizani kampion i Shqipërisë tashmë do të udhëtojë drejt Durrësit për të luajtur me Teutën që është në garë për një vend në Europë.

Ndërsa në Kamëz, Kukësi do të presë Skënderbeun. Verilindorët me synimin për të ruajtur vendin e dytë, ndërsa korçarët për të konsoliduar mesin e renditjes.

Një tjetër duel për zonën europiane është ai në Vlorë mes Flamurtarit dhe Laçit, një përballje direkte jo për vendin e katërt në renditje.

Skuadra e cila ka përfituar nga 3-pikëshi në tavolinë i Kamzës në këtë fundjavë është Luftëtari, një frymëmarrje kjo për gjirokastritët që ndodhen në periudhë kaosi me pezullime e në garë mbijetese.

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Kush ishte AKILI ? Vetëm gjuha jonë Shqipe, di të zgidhë enigma të tilla!

Nga Aleksandër Hasanas (Mili Butka) Kush ishte AKILI dhe pse quhej ashtu? Vetëm gjuha jonë…

19 hours ago

Shqipja, nëna e gjuhëve indo-evropiane

Në librin e saj “Roli pellazgo-ilir në krijimin e kombeve dhe gjuhëve” historiania Elena Kocaqi…

23 hours ago

Lufta e Trojës ishte luftë Pellazgo – Ilire

HISTORIA FLET NËSE DIJMË TA SHKRUAJMË Lexim i librit, të Prof. as. dr. Elena Kocaqit…

1 day ago

Ngjashmëria e gruas etruske me atë shqiptare të ditëve të sotme

Populli etrusk mund të cilësohet si një nga popujt më të lashtë dhe më enigmatik…

4 days ago

Mbiemri {Epiteti} rrjedha burimi i saj Etimologji.

Zhvillimi i mbiemrave tek shqiptarët fillon prej shek. XII- e në vijim. Nga : Aleksander…

4 days ago

Si u hodhën bazat e lirisë akademike në universitetet e Parisit?

Nga: Aurel Plasari Me titullin “Mëmë e shkencave” (Parens Scientiarum), njihet bulla e lëshuar në…

6 days ago