Më shum

  Shiu përmbyt Fierin. Akset, toka bujqësore, shtëpi e biznese të Patosit nën ujë

  Reshjet e dendura të shiut gjatë pasdites së të enjtes shkaktuan përmbytje në rrugët Fier-Patos, Fier-Roskovec dhe fillimi i rrugës Patos-Ballsh. Mjete të shumta janë bllokuar si pasojë e nivelit të ujit në rrugë. Kanalet kulluese nuk kanë mundur të përballojnë intensitetin e reshjeve.

  Si pasojë e reshjeve me intensitet janë përmbytur toka bujqësore në të dy anët e rrugës. Nga informacionet paraprake mësohet se janë përmbytur rreth 15 ha tokë bujqësore, serra, biznese dhe disa shtëpi banimi në “lagjen e Re” në Patos.

  Sipas familjeve të përmbytura, uji ka hyrë rreth 30 cm duke shkaktuar dëme në orenditë shtëpiake. Në ndihmë të familjeve të përmbytura kanë shkuar shërbimet e policisë, zjarrfikësja, si dhe emergjencat civile. Pas rreth 3 orësh situata është normalizuar.

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here