Më shum

  Facebook do të lançojë kripto-valutën e tij GlobalCoin

  Facebook thuhet se po finalizon planet për të lansuar kripto-valutën e vet, të quajtur “GlobalCoin”, vitin tjetër.

  Fillimisht, GlobalCoin do të lansohet në rreth 12 vende në tremujorin e parë përpara se të vijë më vonë në tregje të tjera. Para se kompania të lansojë produktin e tyre, planifikon të testojë atë deri në fund të këtij viti.

  Me GlobalCoin, Facebook shpreson se mund të bëjë dërgimin e parave në mënyrë të përballueshme dhe të sigurtë.

  Përveç kësaj, po punon me firmat si Western Union për të lidhur edhe ata njerëz që nuk kanë një llogari bankare.

  Facebook ka folur tashmë me Thesarin e Shteteve të Bashkuara në mënyrë që të përpunojë procesin e kontrollit të ID në mënyrë që të kufizojë pastrimin e parave dhe Mark Zuckerberg takoi gjithashtu guvernatorin e Bankës së Anglisë, Mark Carney, për të diskutuar mbi mundësitë dhe rreziqet që kanë të bëjnë me zhvillimin e një kripto-valute.

  Një nga kritikat më të mëdha të kripto-monedhave që shumica e njerëzve kanë, është tendenca e tyre për t u luhatur në vlerë.

  Në një përpjekje për të ndaluar këtë, spekulohet se Facebook po kërkon të lidhë kripto-valutën e tyre me valuta të tjera të sigurta, si dollari amerikan, euro dhe jeni japonez.

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here