Më shum

  Kur hapen dyert e jetës

  Bardhyli, një mjek i ri emërohet të punojë në një fshat të largët malor. Me vajtjen e tij atje, lind një keqkuptim midis tij dhe kryetarit të këshillit. Me kohë ai merë vesh se kyetari kërkonte ti bënte keq atij, duke i shkruajtur një redaksie gazetash. Qëndrim të tillë mbajnë edhe prindërit e Lizës, me të cilën kishte qene i dashuruar. Më pas ndihmon djalin e kryetarit, i cili është shumë i sëmurë. Ia delë mbanë me sukses gjatë një operacioni të vështirë, me gjithë mungesën e mjeteve më elementare për kryerjen e operacionit. Në fshat Bardhyli njihet me shumë shokë të rinj.

  Përmbajtja e filmit
  • Regjia: Rikard Ljarja
  • Skenari: Rikard Ljarja
  • Zhanri: Dramë, Familjar

  Aktorët e filmit:

  Aktorët*Roli në film
  Reshat Arbana Kryetari i keshillit te fshatit
  Anila Bisha Motra e Bardhylit
  Shpresa Bërdëllima Liza
  Valter Gjoni Luani
  Suela Konjari Mësuesja e Gjuhes së huaj
  Pranvera Lumani Vera
  Petrit Malaj Doktor Bardhyl Kraja
  Piro Malaveci Shoferi
  Frederik Ndoci Leke Gurakuqi
  Bep Shiroka Babai i Bardhylit
  Xhevahir Zeneli Shoferi Kola
  Marika Kallamata Nëna e Bardhylit
  Antoneta Papapavli Nena e Lizes
  Ilia Shyti Profesori
  Tatiana Leska Punonjese e postes
  Ndrek Shkjezi Gjin Kryebardhi
  Vasjan Lami Gazetari
  Merita Dabulla Bashkeshortja e kryetarit
  Arben Subashi
  Kolë Kaftalli
  • Muzika nga: Zef Çoba
  • Kinematografia nga: Lionel Konomi
  • Drejtimi Artit nga: Sali Allmuça
  • Ndihmës Drejtor: Grigor Stavri
  • Teksti i këngës: Jorgo Papingji
  • Këndon: Frederik Ndoci
  • Producent : Kinostudio Shqipëria e Re

  Kur hapen dyert e jetës : është një film shqiptarë i prodhuar në vitin 1984.

  Fotogaleri:

  Latest news

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  Related news

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here