Categories
Urime

Mesazhe që mund t’u dërgoni familjarëve dhe miqve për Vitin e Ri

Familja dhe miqtë bëhen edhe më të dashur në një festë si kjo, ndaj edhe meritojnë mesazhet më të bukura për Vitin e Ri. Kjo është një periudhë e veçantë e vitit që mbart edhe një mesazh special për t’ua uruar ndryshe festën njerëzve të dashur. Janë të shumta mënyrat për të uruar shëndet, dashuri dhe sukses, ndaj bëje urimin më të personalizuar.

Tani që po hyjmë në vitin 2022, është mirë që 2021-a të jetë një kujtim i largët dhe të festojmë Vitin e Ri me shumë gëzim dhe lumturi. Me distancim fizik dhe me orë policie, zilja në Vitin e Ri nuk do të jetë e njëjtë si dikur. Megjithatë, për njerëzit që janë me kilometra larg, ne kemi përpiluar një listë mesazhesh, citatesh dhe urimesh që mund t’ju vijnë në ndihmë shkruan shqip.info

1. Tani që Viti i Ri po afron gjithmonë e më shumë, unë po mendoj për atë që kaluam bashkë gjatë këtij viti. Jam mirënjohëse për shumë njerëz të rëndësishëm duke të përfshirë edhe ty. Askush nuk e di se çfarë ka në dyqanin e tij Viti i Ri për ne, por ti mund ta presësh një kartë tjetër pushimesh nga unë.

2. Duke numëruar bekimet e mia, ty të uroj më shumë. Shpresoj që të gëzosh shumë nga të mirat e Vitit të Ri! Të uroj për shumë vjet Gëzuar, miku im!

3. Duke pritur Vitin e Ri, unë gjithmonë mendoj për dhuratat më të shtrenjta që prindërit më kanë bërë. Edhe pse jemi milje larg, ti gjithmonë je në mendimet dhe lutjet e mia. Gëzuar për shumë vjet Vitin e Ri!

4. Njohja me ty ka qenë Masteri im në miqësinë e vërtetë. Në Vitin e Ri, shpresoj që ta meritoj dashurinë dhe ngrohtësinë tënde. Të uroj një Vit të Ri të gëzuar!

5. Çdo fund është një fillim i ri. Mbaje shpirtin dhe vendosmërinë të patundur dhe gjithmonë do të ecësh në një rrugë me lavdi. Me guxim, besim dhe përpjekje, do ta arrish çdo gjë që ke dëshiruar. Të uroj një vit të lumtur!

6. Ndërsa mendoj për miqësinë tonë dhe sa të lumtur më ka bërë ajo mua, dua të të uroj shumë lumturi për vitin që po vjen!

7. Urimet e mia për ty: fillim i mbarë për janarin, dashuri për shkurtin, paqe për marsin, asnjë shqetësim për prillin, qejf për majin, gëzim nga qershori në nëntor, lumturi për dhjetorin. Paç një 2022 me fat dhe të mrekullueshëm!

8. Uroj në këtë Vit të Ri shpresa dhe aspirata të reja, së bashku me zellin, guximin dhe angazhimin tënd për t’i arritur. Të uroj gjithë të mirat dhe Gëzuar Vitin e Ri!

9. Uroj që Viti i Ri të të japë forcën për të përballuar sfidat e jetës dhe kurajën për të qetësuar ujërat e për të pasur gjithçka nën kontroll në çdo hap që do të ndërmarrësh! Është Vit i Ri, i dashur!

10. Viti i Ri shënon një fillim të ri. Njerëz të rinj për të takuar, aventura të reja për të shijuar dhe kujtime të reja për të krijuar. Të uroj një Vit të Ri të lumtur!

11. Shpresoj që ky vit të jetë viti më i mirë i jetës suaj dhe i familjes suaj gjithashtu. Gëzuar Vitin e Ri 2022!

12. Le t’ju sjellë ky Vit i Ri shumë gëzim dhe paqe, dashuri dhe sukses. Gëzuar Vitin e Ri!

13. Ka kaluar një vit i ngarkuar me kujtime të ëmbla dhe kohëra të zymta. Ti e ke bërë vitin tim jashtëzakonisht të pazakontë, uroj që kjo të vazhdojë përgjithmonë. Me ty pranë, çdo minutë është një ngjarje unike për mua. Uroj që të kesh një vit aq të pabesueshëm sa je edhe ti vetë.

14. Sado netët të jenë të errëta, ditët do të sjellin sërish dritën. Me urimin që jeta të jetë gjithmonë plot dritë, ju dëshiroj një vit të bekuar e të suksesshëm 2022. Gëzuar Vitin e Ri!

15. Çdo dimër është paralajmërim i ardhjes së pranverës dhe bashkë me të, edhe i një jetë të re plot dritë. Qoftë i tillë viti 2022 për ju! Gëzuar Vitin e Ri!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *