More

  NASA: Ata që shkojnë në Mars do t’u duhet të jetojnë atje dy vite

  Shkencëtari turk, Umut Yildiz, i cili punon në agjencinë amerikane të hapësirës, NASA, në lidhje me projektin e udhëtimit në Mars, tha se “shkuarja në Mars do të zgjasë të paktën 6 muaj, dhe ata që do të shkojnë atje, do duhet të jetojnë dy vite”.

  Yildiz këtë vlerësim e bëri gjatë prezantimit “Shkenca në misionet hapësinore” të organizuar në Izmir.

  Ai i informoi të pranishmit në lidhje me misionet e NASA-s në hapësirë.

  Lidhur me studimet rreth Diellit ai tha se është dërguar një anije kozmike për gjetje të reja.

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  PËRGJIGJU

  Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
  Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu