Më shum

  Nations League/ Shqipëria dhe Kosova mësojn kundërshtarët

  Gjatë ditës së sotme është mbajtur edhe shorti për të grupet e Ligës së Kombeve në Amsterdam.

  Interes të lartë ka pasur për këtë hedhje shorti, ku Kombëtaret do të njiheshin me kundërshtarët e tyre për edicionin 2020/2021 të këtij kompeticioni. Pjesëmarrëse në Ligën e kombeve është edhe Shqipëria dhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka prirë delegacionin që ishte i pranishëm në Amsterdam për të ndjekur nga afër ndarjen e grupeve.

  Ndërkohë sipas goglave, Shqipëria rrezikoi seriozisht një përballje me Kosovën. Kuqezinjtë dhe Greqia ngelën si dy nga rivalët në grupin e dardanëve, por gogla e zgjedhur për grupin e Kosovës do të ishte Greqia, ndërsa Shqipëria shkoi në grupin C në C4.

  Grupimet përfundimtare për Ligën e Kombeve 2020-21

  League A

  Group A1: Netherlands, Italy, Bosnia and Herzegovina, Poland
  Group A2: England, Belgium, Denmark, Iceland
  Group A3: Portugal, France, Sweden, Croatia
  Group A4: Switzerland, Spain, Ukraine, Germany

  League B

  Group B1: Austria, Norway, Northern Ireland, Romania
  Group B2: Czech Republic, Scotland, Slovakia, Israel
  Group B3: Russia, Serbia, Turkey, Hungary
  Group B4: Wales, Finland, Rep of Ireland, Bulgaria

  League C

  Group C1: Azerbaijan, Luxembourg, Cyprus, Montenegro
  Group C2: Armenia, Estonia, North Macedonia, Georgia
  Group C3: Moldova, Slovenia, Kosovo, Greece
  Group C4: Kazakhstan, Lithuania, Belarus, Albania

  League D

  Group D1: Malta, Andorra, Latvia, Faroe Islands
  Group D2: San Marino, Liechtenstein, Gibraltar

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here