Tag: Kombetarja Shqiptare

 • Nations League/ Shqipëria dhe Kosova mësojn kundërshtarët

  Gjatë ditës së sotme është mbajtur edhe shorti për të grupet e Ligës së Kombeve në Amsterdam. Interes të lartë ka pasur për këtë hedhje shorti, ku Kombëtaret do të njiheshin me kundërshtarët e tyre për edicionin 2020/2021 të këtij kompeticioni. Pjesëmarrëse në Ligën e kombeve është edhe Shqipëria dhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka,…

 • Kualifikueset e Euro 2020, të rikthyerit Mavraj e Lenjani: Ka ndryshime

  Kualifikueset e Euro 2020, të rikthyerit Mavraj e Lenjani: Ka ndryshime

  Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet për ndeshjet kualifikuese të “Euro 2020” ndaj Islandës dhe Moldavisë. Për këto dy përballje, në skuadër është kthyer Mërgim Mavraj, që vjen pas pezullimit. Qendërmbrojtësi deklaroi se ka parë ndryshime në ekip. “Ka ndryshime të rëndësishme, më duhet kohë për t’i analizuar. Nuk mund të jap opinionin tim për këto ndryshime,…

 • Të rikuperuar pas dëmtimeve, Abrashi e Roshi ndihen në formë

  Të rikuperuar pas dëmtimeve, Abrashi e Roshi ndihen në formë

  Amir Abrashi dhe Odise Roshi kanë vuajtur jo pak nga dëmtimet këtë sezon, por të dy futbollistët që dolën në konferencën e fundit për shtyp shprehën optimizmin për formën e tyre fizike dhe kualifikueset e ardhshme. Trajneri i ri i përfaqësueses ka lënë përshtypje të mira, në seancat e para që Edy Reja ka drejtuar.…

 • Sadiku: Po rigjejmë grupin e humbur/ Sulmuesi kuqezi, tregon stërvitjen e parë me Rejan

  Sadiku: Po rigjejmë grupin e humbur/ Sulmuesi kuqezi, tregon stërvitjen e parë me Rejan

  Pas seancës së parë zyrtare me trajnerin Edi Reja, të gjithë lojtarët duket të kenë rigjetur entuziazmin e munguar në skuadër. Përpos kësaj trajneri italian që në ditën e parë kur ka patur grupin e plotë është munduar të fusë idetë e tij për sa i përket skemës që ka ndërmend të përdor për ndeshjet…

 • Gazetari i Sky Sports plot lëvdata për Kombëtaren e Shqipërisë

  Gazetari i Sky Sports plot lëvdata për Kombëtaren e Shqipërisë

  Në faqen e gazetarit të famshëm të Sky Sports Italisë, Gianluca di Marzios, është publikuar një artikull ku lavdërlohet Kombëtarja e Shqipërisë, si dhe puna e presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Dukës. Futbolli në Shqipëri e arriti suksesin më të madh në histori kur Kombëtarja kuqezi arriti të kualifikohet në Kampionatin Evropian 2016.…

 • Grumbullimi i Kombëtares. Në 27 maj trajneri Reja do të publikojë listën zyrtare

  Grumbullimi i Kombëtares. Në 27 maj trajneri Reja do të publikojë listën zyrtare

  Përfaqësuesja shqiptare vazhdon grumbullimin e saj të pjesshëm për ndeshjet eliminatore të Euro 2020-s, ndaj Islandës në trasnfertë më 8 qershor dhe ndaj Moldavisë, më 11 qershor në “Elbasan Arena”.  10 lojtarët që kanë përfunduar sezonin me klubet respektive janë grumbulluar për të ruajtur gjendjen e tyre fizike si edhe për t’u vëzhguar nga afër…

 • Në Napoli janë të sigurtë: Edy Reja, në pankinën e Shqipërisë

  Në Napoli janë të sigurtë: Edy Reja, në pankinën e Shqipërisë

  Pas Beppe Dossenës, Gianni De Biasit dhe Christian Panuccit, mediet napolitane e japin të sigurtë: Federata Shqiptare e Futbollit ka zgjedhur një tjetër teknik italian dhe ai është 73-vjeçari Edoardo “Edy” Reja. Ish-trajneri i Napolit dhe Atalantës do të zëvendësojë kështu Panuccin e shkarkuar menjëherë pas humbjes në shtëpi përballë Turqisë, në takimin e parë…

 • Trajneri i ri i Kombetares dhe “loja mediatike” e menaxherëve

  Trajneri i ri i Kombetares dhe “loja mediatike” e menaxherëve

  Shumë emra, tratativa të supozuara, madje edhe marrëveshje paraprake. Është shkruar dhe thënë gjithçka në këto ditë për trajnerin e ri të kombëtares së Shqipërisë që do të marrë vendin e lënë bosh në pankinë nga Kristian Panuçi. Por në këtë stuhi mediatike, vetëm dy gjera janë të vërteta: tratativat e avancuara mes presidentit të…

 • Sot Andorra-Shqipëri, ku fitorja është një detyrim

  Sot Andorra-Shqipëri, ku fitorja është një detyrim

  Sot në mbrëmje do të luhet ndeshja mes Andorrës dhe Kombëtares Shqiptare. në stadiumin ‘Nacional’ skuadra jonë përfaqësuese do të ketë Ervin Bulkun në pankinë pas shkarkimit të Christian Panuccit dhe do të kërkojë që të harrojë humbjen e pësuar 3 ditë më parë ndaj Turqisë. Për kuqezinjtë fitorja ndaj Andorrës është një detyrim, diçka…

 • Kombëtarja niset drejt Andorrës, fitorja detyrim

  Kombëtarja niset drejt Andorrës, fitorja detyrim

  Kombëtarja shqiptare është nisur në orët e para të mëngjesit të së dielës drejt Andorrës, ku do të zhvillojë të hënën në mbrëmje ndeshjen e dytë për fazën kualifikuese të Euro 2020. Pas humbjes me Turqinë dhe shkarkimit të trajnerit Christian Panucci, gjendja nuk është ndër më të mirat për ekipin kuqezi, edhe pse lojtarët…

 • Panucci: Ndryshojmë stil loje.

  Panucci: Ndryshojmë stil loje.

  Kombëtarja shqiptare ka nisur fazën përgatitore për dy ndeshjet e saj të para të fushatës së kualifikueseve për në Euro 2020, ndaj Turqisë dhe Andorrës, që do të luhen më 22 dhe 25 mars. Trajneri i kuqezinjve, Christian Panucci premtoi ndryshime në skuadër, më shumë në sjelljen e futbollistëve, sesa në mënyrën e lojës. “Sa…

 • Shqipëri-Turqi më 22 mars, fillon shitja e biletave

  Shqipëri-Turqi më 22 mars, fillon shitja e biletave

  Federata Shqiptare e Futbollit, njofton të gjithë të interesuarit se ka filluar shitja e biletave për ndeshjen e parë eliminatore të “EURO 2020”, për vitin 2019, Shqipëri – Turqi e cila do të zhvillohet në datën 22 mars 2019 në “Loro Boriçi” ora 20:45. Të gjithë të interesuarit për bileta, mund ti blejnë në websitin…

 • Shqipëri-Moldavi, më 11 qershor, luhet në “Arena Kombëtare”

  Shqipëri-Moldavi, më 11 qershor, luhet në “Arena Kombëtare”

  Pritjes për të parë një ndeshje në “Arena Kombëtare” po i vjen fundi, madje ka dhe një datë zyrtare dhe një takim të përcaktuar për t’u luajtur në impiantin më të ri në vend. Në 11 qershor, Shqipëri – Moldavi, takimi i vlefshëm për eliminatoret e “Europianit 2020”, do të luhet në stadiumin që të…