Shqipëria mposht Moldavinë/ Ja çfarë thotë trajneri i kuqëzinjve

Shqipëria fitoi 2 me 0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e vlefshme për eleminatorët e Euro 2020. Pas takimit ka folur edhe trajneri i kombëtares shqiptare Edi Reja ku u shpreh i kënaqur me lojën dhe fitoren. “Na duhej fitorja, luajtëm mirë, e arritëm dhe morëm rezultatin që meritonim. Në qoftë se s’do të fitonim do… Continue reading Shqipëria mposht Moldavinë/ Ja çfarë thotë trajneri i kuqëzinjve

Superliga ul siparin, Tirana fund ankthit, Teuta shkon në Europë

Superliga ka ulur siparin e sezonit 2018/2019, duke dhënë edhe verdiktet e fundit që I përkisnin garës për mbijetësë dhe zonës së Europës. Ka marrë fund ankthi te Tirana, e cila siguroi qëndrimin në elitën e fubollit shqiptar, pas një edicioni me të vërtetë zhgënyes në kampionat. Në sfidën e fundit të luajtur në kryeqytet,… Continue reading Superliga ul siparin, Tirana fund ankthit, Teuta shkon në Europë

Edi Reja me risi në pankinë, një “bomber” në stafin teknik

“Më duhet pak kohë për të njohur skuadrën dhe si punohet në Federatë”. Kjo ishte një nga deklaratat e Edi Reja gjatë prezantimit si trajner i kombëtares së Shqipërisë. Por për ta përshpejtuar këtë proçes tekniku do të ketë ndihmën e një personi që ka luajtur gjatë dhe e njeh shumë mirë përfaqësuesen kuqezi. Përveç… Continue reading Edi Reja me risi në pankinë, një “bomber” në stafin teknik

Memushaj nuk ndalet, ‘shkund’ rrjetën me një super gol

Ledian Memushaj konfirmon edhe njëherë momentin e mirë që po kalon në skuadrën e Pescarës. Mesfushori i kombëtares ka qenë protagonist në ndeshjen e Pescarës me Perugian në Serie B. Pescara është një nga ekipet që lufton për tu ngjitur në Serie A dhe Memushaj po jep një kontribut të vyer për italianët. Edhe në… Continue reading Memushaj nuk ndalet, ‘shkund’ rrjetën me një super gol

Napoli Hysaj, ndryshon papritur e ardhmja e shkodranit!

Fill pas transferimit të Sarrit në Londër e ardhmja e Hysaj shihej gjithnjë e më larg Napolit. Në asnjë moment palët nuk u afruan për të diskutuar rinovimin e kontratës por çuditërisht Hysaj heshti, nuk u ankua kurrë por respektojë vendimin e klubit, fundja ishte i qartë që ofertat për të nuk mungonin. Pikërisht në… Continue reading Napoli Hysaj, ndryshon papritur e ardhmja e shkodranit!

Ndeshjet e trukuara në Shqipëri, zbulohen raste kur golat lihen se nuk është dhënë paga

Trukimet e ndeshjeve në futbollin shqiptar, pavarësisht raporteve dhe sinjalizimeve nga UEFA, nuk kanë nxituar aspak Prokurorinë për të thelluar hetimet, apo për të ndërmarrë ndonjë hap hetimor. Kodi i Disiplinës sportive mbetet i cunguar, e me pak hapësira vendimmarrjeje për sa i përket çështjeve të tilla, dhe rasti i gjyqit të fituar nga Skënderbeu… Continue reading Ndeshjet e trukuara në Shqipëri, zbulohen raste kur golat lihen se nuk është dhënë paga

Panucci: Ndryshojmë stil loje.

Kombëtarja shqiptare ka nisur fazën përgatitore për dy ndeshjet e saj të para të fushatës së kualifikueseve për në Euro 2020, ndaj Turqisë dhe Andorrës, që do të luhen më 22 dhe 25 mars. Trajneri i kuqezinjve, Christian Panucci premtoi ndryshime në skuadër, më shumë në sjelljen e futbollistëve, sesa në mënyrën e lojës. “Sa… Continue reading Panucci: Ndryshojmë stil loje.

Strakoshën e lë avioni, Panucci e lë jashtë grumbullimit

Thomas Strakosha nuk do të luajë dy ndeshjet kualifikuese të Kombëtares për “Euro 2020”, ndaj Turqisë dhe Andorrës, pasi nuk mundi dot të bashkohet me skuadrën brenda afatit të përcaktuar. Trajneri Panucci e ka lënë jashtë portierin e Lazios, edhe pse Strakosha i kërkoi ndjesë dhe i ka treguar edhe arsyet e vonesës së tij.… Continue reading Strakoshën e lë avioni, Panucci e lë jashtë grumbullimit

FSHF, modifikohet kalendari i sezonit futbollistik. Epilogu, më 2 qershor

Ndërprerja e të gjitha aktiviteteve futbollistike, pas dhunës në stadiumin e Kamzës, ka bërë Federatën Shqiptare të Futbollit të modifikojë edhe kalendarin nga muaji mars deri në fundin e sezonit. Kështu, praktikisht do të shtyhet me disa ditë epilogu i të gjitha garave dhe trofeu i fundit do të caktohet në ditët e para të… Continue reading FSHF, modifikohet kalendari i sezonit futbollistik. Epilogu, më 2 qershor

Historia e futbollistes Shqiptare Megi Doçi, sot golashënuesja më e mirë në botë

Futbollistja dhe tanimë golashënuesja më e mirë në botë për vitin 2018, Megi Doçi, ishte e ftuara e Bieta Sulos në studion e “Ftesë në Pesë”, në Top Channel. Pjesë e ekipit të Vllaznisë dhe Kombëtares, Megi ia doli të rrëmbente këtë titull, duke shënuar plot 84 gola gjatë vitit që lamë pas. Gjatë bisedës… Continue reading Historia e futbollistes Shqiptare Megi Doçi, sot golashënuesja më e mirë në botë