Më shum

  Napoli Hysaj, ndryshon papritur e ardhmja e shkodranit!

  Fill pas transferimit të Sarrit në Londër e ardhmja e Hysaj shihej gjithnjë e më larg Napolit. Në asnjë moment palët nuk u afruan për të diskutuar rinovimin e kontratës por çuditërisht Hysaj heshti, nuk u ankua kurrë por respektojë vendimin e klubit, fundja ishte i qartë që ofertat për të nuk mungonin.

  Pikërisht në momentin kur largimi i tij dukej i sigurt, “Corriere dello Sport” shkruan se e ardhmja e Hysajt do të vijojë të jetë te Napoli. Sipas të përditshmes italiane, të dy palët pritet të ulën në tavolinë këto ditë për të diskutuar kushtet e reja të kontratës, ku pritet që Napoli ti ofrojë një rinovim edhe për dy vite të tjera.

  Ky vendim i klubit ka ardhur pas bekimit të marrë nga C.Ancelotti me italianin i cili beson tek aftësitë e anësorit të Kombëtares. Pavarësisht se gjatë këtij sezoni, Hysaj e ka kaluar pjesën më të madhe në stol, Ancelotti pritet ti jap një rol të rëndësishëm në mbrojtje duke e konsideruar një pikë të rëndësishme në projektin e tij për të ardhmen.


  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here