More

  Shqipëria mposht Moldavinë/ Ja çfarë thotë trajneri i kuqëzinjve

  Shqipëria fitoi 2 me 0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e vlefshme për eleminatorët e Euro 2020.

  Pas takimit ka folur edhe trajneri i kombëtares shqiptare Edi Reja ku u shpreh i kënaqur me lojën dhe fitoren.

  “Na duhej fitorja, luajtëm mirë, e arritëm dhe morëm rezultatin që meritonim. Në qoftë se s’do të fitonim do të kishim frikë për të ardhmen”- tha italiani.

  Me këtë fitore Shqipëria shkon në 6 pikë duke u rënditur  në vendin e 4

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here