lajme nga futbolli shqiptar

Armando Sadiku shënon gol prej 40 metrash

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Sadiku ka realizuar nje super gol nga një distancë prej 40 metrash në sfidën…

2 years ago

Fermerët e qumështit do të kompensohen me 10 lekë për litër

Fermerët e prodhimit dhe shitjes së qumështit do të kompensohen me 100 lekë të vjetra për çdo litër qumësht të…

2 years ago

Publikohet lista e Kombëtares, disa emra surprizë

Christian Panucci ka publikuar mëngjesin e sotëm listën me emrat e futbollistëve që do të grumbullojë për dy sfidat eliminatore…

2 years ago

FSHF, modifikohet kalendari i sezonit futbollistik. Epilogu, më 2 qershor

Ndërprerja e të gjitha aktiviteteve futbollistike, pas dhunës në stadiumin e Kamzës, ka bërë Federatën Shqiptare të Futbollit të modifikojë…

2 years ago