Tag: lajme nga futbolli shqiptar

 • Armando Sadiku shënon gol prej 40 metrash

  Armando Sadiku shënon gol prej 40 metrash

  Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Sadiku ka realizuar nje super gol nga një distancë prej 40 metrash në sfidën ndaj Bazelit. Ne ndeshjen ndaj Bazelit, Sadiku tregoi rikthimin e tij ne formen me te mire ndersa portieri qe pesoi golin mbeti si spektator. Ne formacionin e Bazelit ishte edhe Taulant Xhaka i cili ka…

 • Fermerët e qumështit do të kompensohen me 10 lekë për litër

  Fermerët e qumështit do të kompensohen me 10 lekë për litër

  Fermerët e prodhimit dhe shitjes së qumështit do të kompensohen me 100 lekë të vjetra për çdo litër qumësht të shitur. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave dhe u bë publik nga ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi. Sipas tij kjo masë vjen në kohën kur fermerët janë ngritur…

 • Publikohet lista e Kombëtares, disa emra surprizë

  Publikohet lista e Kombëtares, disa emra surprizë

  Christian Panucci ka publikuar mëngjesin e sotëm listën me emrat e futbollistëve që do të grumbullojë për dy sfidat eliminatore të Europianit 2020, që startojnë fundjavën e ardhshme. Tekniku i kuqezinjve ka zgjedhur të marrë 24 futbollistë, teksa nuk mungojnë as surprizat në listë, si grumbullimi i Kristi Qoses, rikthimi i Alijit dhe Ajetit, por…

 • FSHF, modifikohet kalendari i sezonit futbollistik. Epilogu, më 2 qershor

  FSHF, modifikohet kalendari i sezonit futbollistik. Epilogu, më 2 qershor

  Ndërprerja e të gjitha aktiviteteve futbollistike, pas dhunës në stadiumin e Kamzës, ka bërë Federatën Shqiptare të Futbollit të modifikojë edhe kalendarin nga muaji mars deri në fundin e sezonit. Kështu, praktikisht do të shtyhet me disa ditë epilogu i të gjitha garave dhe trofeu i fundit do të caktohet në ditët e para të…