Armando Sadiku shënon gol prej 40 metrash

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Sadiku ka realizuar nje super gol nga një distancë prej 40 metrash në sfidën ndaj Bazelit.

Ne ndeshjen ndaj Bazelit, Sadiku tregoi rikthimin e tij ne formen me te mire ndersa portieri qe pesoi golin mbeti si spektator.

Ne formacionin e Bazelit ishte edhe Taulant Xhaka i cili ka vene duart ne kokë nga goli i Sadikut.

Ne kete perballje të dy shqiptarët u ndëshkuan me karton të verdhë.

By SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *