Tag: Komb

  • Kombëtarja niset drejt Andorrës, fitorja detyrim

    Kombëtarja niset drejt Andorrës, fitorja detyrim

    Kombëtarja shqiptare është nisur në orët e para të mëngjesit të së dielës drejt Andorrës, ku do të zhvillojë të hënën në mbrëmje ndeshjen e dytë për fazën kualifikuese të Euro 2020. Pas humbjes me Turqinë dhe shkarkimit të trajnerit Christian Panucci, gjendja nuk është ndër më të mirat për ekipin kuqezi, edhe pse lojtarët…

  • Dokumenti/ Napoleon Bonaparti: Shqiptarët, komb trim

    Dokumenti/ Napoleon Bonaparti: Shqiptarët, komb trim

    Napoleon Bonaparti, në letrën e 16 Gushtit 1797 dërguar pashait të Shkodrës (Ibrahim Pashë Bushatit, djalit të Mehmet Bushatit) shpreh admirimin dhe mbështetjen e tij për shqiptarët.