Tag: Edy Reja

  • Kualifikueset e Euro 2020, të rikthyerit Mavraj e Lenjani: Ka ndryshime

    Kualifikueset e Euro 2020, të rikthyerit Mavraj e Lenjani: Ka ndryshime

    Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet për ndeshjet kualifikuese të “Euro 2020” ndaj Islandës dhe Moldavisë. Për këto dy përballje, në skuadër është kthyer Mërgim Mavraj, që vjen pas pezullimit. Qendërmbrojtësi deklaroi se ka parë ndryshime në ekip. “Ka ndryshime të rëndësishme, më duhet kohë për t’i analizuar. Nuk mund të jap opinionin tim për këto ndryshime,…

  • Të rikuperuar pas dëmtimeve, Abrashi e Roshi ndihen në formë

    Të rikuperuar pas dëmtimeve, Abrashi e Roshi ndihen në formë

    Amir Abrashi dhe Odise Roshi kanë vuajtur jo pak nga dëmtimet këtë sezon, por të dy futbollistët që dolën në konferencën e fundit për shtyp shprehën optimizmin për formën e tyre fizike dhe kualifikueset e ardhshme. Trajneri i ri i përfaqësueses ka lënë përshtypje të mira, në seancat e para që Edy Reja ka drejtuar.…