Më shum

  Trajneri i ri i Kombetares dhe “loja mediatike” e menaxherëve

  Shumë emra, tratativa të supozuara, madje edhe marrëveshje paraprake. Është shkruar dhe thënë gjithçka në këto ditë për trajnerin e ri të kombëtares së Shqipërisë që do të marrë vendin e lënë bosh në pankinë nga Kristian Panuçi. Por në këtë stuhi mediatike, vetëm dy gjera janë të vërteta: tratativat e avancuara mes presidentit të Federatës, Armand Duka me Edi Reja të nisura që mbrëmjen pas humbjes kundër Turqisë dhe idesë fikse të numrit një të qeverisë shqiptare të futbollit se tekniku i ardhshëm i skuadrës kuqezi duhet të vijë sërish nga përtej Adriatikut.

  Të gjitha të tjerat që thuhen, apo emrat që dalin me shumicë gjatë këtyre ditëve janë “shashka” që me qëllim hidhen për konsum mediatik nga shumë menaxherë që përveçëse kërkojnë të “masin pulsin” kanë nisur të shqetësojnë me telefonata kreun e Federatës gjatë këtyre ditëve.

  Duka si fillim pret përgjigjen përfundimtare të Edi Reja që ka marrë kohën e nevojshme për të peshuar ofertën, që nuk e kënaq plotësisht teknikun si në aspektin financiar ashtu edhe kohor. Por kreu i FSHF nuk do të kapet në befasi përballë një përgjigje negative dhe për këtë arsye, ashtu siç ndodh gjithmonë në këto raste, mendon edhe alternativa të tjera që lidhen më së shumti me tregun italian të trajnerëve.

  Kjo nuk do të thotë se eliminohet edhe opsionet e tjera, ndonëse ka shumë pak mundësi që trajneri i ardhshëm i kombëtares të jetë një shqiptar. Po aq e sigurt është që Armand Duka nuk do të shpejtohet. Pas “bastit” të humbur me Kristian Panuçin, kreu i Federatës nuk do t’i dhurojë vetes dhe skuadrës kuqezi një tjetër zhgënjim në pankinë.

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here