Ndron jetë Nexhmije Pagarusha, bilbili i Kosovës amaneti saj i fundit

Ka ndërruar jetë bilbili i këngës shqipe, Nexhmije Pagarusha.

Nexhmije Pagarusha ikona e muzikës shqipe, ishte e njohur si një grua e cila gjatë gjithë karrierës së saj i ka shërbyer me nder dhe dashuri atdheut të saj përmes artit. 

Është ndarë nga jeta në moshën 86-vjeçare, ikona e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha.

Kanë qenë familjarët e së ndjerës ata që kanë dhënë lajmin e trishtë. Vajza e saj, Cuce Pagarusha ka publikuar një fotografi zie në profilin e saj në Facebook.

Ndahet nga jeta Nexhmije Pagarusha, “Bilbili i Kosovës”

Familjarët e Nexhmije Pagarushës kanë thënë se e ndjera ka kërkuar që varrimi i saj të bëhet pa ceremoni zyrtare dhe vetëm me praninë e familjarëve të ngushtë.

Varrimi i divës shqiptare pritet të bëhet nesër në fshatin Pagarushe të Malishevës.

Nexhmije Pagarusha – Baresha

Posted

in

by

Comments

One response to “Ndron jetë Nexhmije Pagarusha, bilbili i Kosovës amaneti saj i fundit”

  1. Avni Avatar
    Avni

    Bilbil i gjith Shqiptaris

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *