More

  Nesër Partizani-Tirana/ Të kuqtë duan titullin, bardheblutë mbijetesën

  Pak orë e ndajnë kryeqytetin nga derbi i madh Partizani-Tirana i fundit për këtë sezon dhe në këtë 9-mnutësh pritet të arrihen objektiva kryesorë për skuadrat, të kuqtë në rast fitoreje do të mbyllin çështjen e titullit kampion që në javën e 33-të, ndërsa Tirana mund të sigurojë mbijetesën.

  Gjithsesi trajneri i Partizanit Skënder Gega kërkon të mbyll sa më shpejt objektivin sezonal e të festojnë përball bardhebluve trofeun që ia kthen ekipit të tij pas 26 vitesh.

  Ndërkohë që kapiteni i të kuqve, Alban Hoxha, pavarësisht rëndësisë së derbit dhe gjendjes emocionale që krijohet tek tifozët, vlerëson si të rëndësishëm qëndrimin e bardhebluve në Superligë.

  Ndërkohë Tirana ka të tjera objektiva dhe probleme. Ardian Mema, trajneri i bardhebluve e sheh me optimizëm me synim e fitores në këtë derbi, por duke konsideruar pozitiv edhe barazimin.

  Sa i përket thashethemeve për marrëveshje apo tolerime të mundshme, trajneri i Tiranës mohon gjithçka.

  Nnë këtë javë të 33 do të luhen të gjitha ndeshjet ditën e diel në orën 16:30 ndërkohë që skuadra që i ka marrë pikët në tavolinë, është Laci i cili do të duhej të luante me Kamzën.

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  PËRGJIGJU

  Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
  Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu