Më shum

  Njihuni me shenjat e horoskopit që do përjetojnë “tmerr” për “Shën Valentin”

  Dita e Shën Valentinit është rreth e përqark, dhe kjo festë njihet si dita më romantike e vitit.

  Por dy çifte të zodiakut nuk do e përjetojnë aspak mirë këtë ditë të gëzuar. Bëhet fjalë për Dashi-Shigjetari dhe Akrepi-Ujori.

  Ja pse Dita e Shën Valentinit 2020 do të jetë më e keqja për këto çifte.

  Dashi-Shigjetari

  Ky është një çift interesant i Ditës së Shën Valentinit sepse sa herë që Venusi dhe Marsi bëjnë ndonjë lloj kontakti në qiell, ka shkëndija të zjarrta për këtë çift.

  Por Venusi ndodhet në shkallët e Dashit dhe Marsi është shumë larg këto ditë, por kjo nuk do të thotë që ky çiftim nuk do të ndiejë efektet. Për shembull, nuk ka dyshim që Venus i papërmbajtshëm do të shërbejë si një nxitje e madhe besimi për Dashin, për të mos përmendur guximin, që tashmë është pjesë e sharmit të tij.

  Ndërkohë, me Marsin, i cili është planeti sundimtar i Dashit sjell një zjarr tek Shigjetar, gjë që mund të shkaktojë një ndjenjë dërrmuese të shqetësimit dhe dëshirës për të hyrë në territorin e panjohur.

  Në fund, të dyja këto shenja zjarri do të ndihen të qeta, por nuk do të jenë gati për një kompromis pasi të ruajnë krenarinë e tyre.

  Akrepi-Ujori

  Akrepat dhe Ujorët zakonisht tërhiqen nga njëri-tjetri, pavarësisht se energjitë e tyre astrologjike janë në kundërshtim. Sidoqoftë, në një ditë si Dita e Shën Valentinit, ku dielli sjell energji dhe rigjallëron personalitetin liridashës të Ujorit dhe vizionet e së ardhmes, ekstremitetet emocionale të Akrepit dhe intensiteti i mbrapshtë do të jetë gjëja e fundit në mendjen e një Ujori.

  Akrepi ka të ngjarë të irritohet nga shtrëngimi i Ujorit, ndërsa Ujori nuk do të tërhiqet në asnjë moment. Kjo është një ndeshje e keqe që do të rezultojë në një ditë aspak të mirë.

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here