Tag: albania sport

  • Feston Shkëndija. “Det” kuqezi dhe titull në Tetovë

    Feston Shkëndija. “Det” kuqezi dhe titull në Tetovë

    Edhe pse e zyrtarizoi titullin kampion në futbollin maqedonas pak javë më parë, Shkëndija e ktheu në një festë elektrizuese ndeshjen e fundit të zhvilluar në shtëpi. Skuadra nga Tetova mblodhi me mijëra tifozë në përballjen ndaj Akademisë Pandev, duke festuar me ngjyrat kuqezi edhe titullin e tretë në historinë e saj. Plot 4 gola…

  • Shqipëria mund 3-0 Andorrën dhe kthen optimizmin

    Shqipëria mund 3-0 Andorrën dhe kthen optimizmin

    Kombëtarja shqiptare e futbollit rigjeti golat dhe pikët, të parat në eliminatoret e Europianit 2020, por mjaft domethënëse për shpresat e kuqezinjve për të shkuar në finalen e turneut. Përballë një rivali modest dhe në një stadium edhe më modest në këto nivele të larta, ekipi i drejtuar nga trajneri Ervin Bulku u imponua 3-0…