Categories
Gatime Tradicionale Jetë

Lakror me spinaq dhe qumësht

Gjysmen e qumeshtit e ziejm dhe me gjysmen e qumeshtit njomim 150gr miell. 2. Mbasi ka zier qumeshti hedhim miellin e perzier me lart me qumesht,shtojme gjalpin dhe 1lug gjelle kripe. 3. E leme te ziej per 5 minuta,sa te trashet e heqim nga zjarri. 4. Ziejm spinaqin e kullojme e grim,grim dhe kopren i […]