Kuzhina Shqiptare

Bukë Misri

Shumë e dashur në tryezat tona, si një ndër gatimet më të vjetra, tradicionale shqiptare, buka e misrit mbetet mes…

2 years ago

Hallva me mjaltë

Receta e kësaj ëmbëlsire të shijshme është trashëguar me kujdes e dashuri brez pas brezi për dekdada me radhë. Kremoze,…

2 years ago

Fërgesa

Në ka një pjatë shqiptare që të hap menjëherë oreksin dhe nepsin për ta shijuar, ajo është fërgesa, një traditë…

2 years ago

Qofte shtëpie me perime

Përgatitja e recetës me qofte të shtëpisë është një nga traditat më të hershme shqiptare. Kuzhina shqiptare është fantastike në…

2 years ago

Mesniku ose Lakrori i Zagorisë

Mesniku apo i njohur ndryshe si Lakrori i Zagorisë me mish është një ndër gatimet më speciale të kuzhinës tradicionale…

2 years ago

Tavë dheu

Tava e dheut është një ndër gatimet më speciale nga tradita e Shqipërisë së Mesme. Nga kuzhinat më të vjetra…

2 years ago

Reçel Ftoi

Reçeli i ftoit është një specialitet shqiptar me të cilin krenohemi të gjithë. Ky reçel fantastik përgatitet mjaft lehtë. Ky…

2 years ago

Si të përgatisni ballokume Elbasani

(Kjo recetë ka ardhur në “Shëndet+” nga amvisat e Elbasanit) Ballokumet janë ëmbëlsira tradicionale e Ditës së Verës dhe ku…

2 years ago

Byrek me Presh dhe Domate

Një kombinim fantastik për shijen në një nga recetat më tradicionale të kuzhinës shqiptare. Mësoni shkurt nga shqip.info hapat e…

2 years ago

Tavë Kosi, Elbasani

Përbërsit: 500 gr mish qengji ose dashi 2 lugë gjelle gjalpë 2 kokra vezë 3 gota uji kos 2 lugë…

2 years ago

Receta tradicionale e byrekut me 12 barishte dhe monedhë brenda

Tradita shqiptare e gatimit është e pasur me shije e aroma të dashura, pas të cilave shumëkush që i ka…

2 years ago

Qumështor me petë dhe sherbet

Qumështori me Petë dhe Sherbet është një ëmbëlsirë e mrekullueshme, shija e të cilit është e papërshkruar kur përgatitet nga…

2 years ago

Kabunia shqiptare, gostia e fisme ndër shekuj

Është një nga recetat që jo vetëm i ka rezistuar shekujve por me kalimin e kohës është lartësuar edhe më…

2 years ago

Fasule në tavë

Recetë tradicionale oreksndjellëse që do t’ju pëlqejë së tepërmi.

2 years ago

Lakror me spinaq dhe qumësht

Gjysmen e qumeshtit e ziejm dhe me gjysmen e qumeshtit njomim 150gr miell. 2. Mbasi ka zier qumeshti hedhim miellin…

2 years ago

Byrek me Qumësht dhe Vezë

Byreku është një ushqim tradicional i vendeve të Ballkanit, përfshirë Shqipërinë. Ballkani njihet ndryshe si Vendi i Gjakut dhe Mjaltit,…

2 years ago