Gjellëra

Fërgesa

Në ka një pjatë shqiptare që të hap menjëherë oreksin dhe nepsin për ta shijuar, ajo është fërgesa, një traditë…

2 years ago

Tavë dheu

Tava e dheut është një ndër gatimet më speciale nga tradita e Shqipërisë së Mesme. Nga kuzhinat më të vjetra…

2 years ago

Tavë Kosi, Elbasani

Përbërsit: 500 gr mish qengji ose dashi 2 lugë gjelle gjalpë 2 kokra vezë 3 gota uji kos 2 lugë…

2 years ago

Fasule në tavë

Recetë tradicionale oreksndjellëse që do t’ju pëlqejë së tepërmi.

2 years ago

Jahni me presh e mish të thatë

Një gatim special, i mrekullueshëm i kombinimit të një prej perimeve më të freskëta të stinës, preshit, me një prej…

2 years ago

Paçe Shtëpie me Vezë e Limon

Një nga gjellët tradicionale të kuzhinës shqiptare është padyshim paçja.

2 years ago

Tasqebapi i Shtëpisë

Një recetë tipike, e vjetër dhe e trashëguar brez pas brezi në të gjitha trevat, tasqebapi vijon të mbetet ashtu…

2 years ago