Categories
Bota

SHBA dhe Rusia nuk bien dakord për paktin bërthamor INF

Shtetet e Bashkuara kundërshtuan të mërkurën një ofertë ruse për të shpëtuar traktatin historik që shërben për të mos lejuar raketa bërthamore në Evropë shkruan voa. Zyrtarët thanë se traktati nuk mund të verifikohet si duhet.