Më shum

  Trump pezullon për 30 ditë udhëtimet nga Europë për në Amerikë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara ka fillua masat e tij të para kundër pandemisë Koronavirus

  Presidenti i SHBA në një adresim popullit amerikan nga Shtëpia e Bardhë ka thënë se do të pezullojë të gjitha udhëtimet nga Europa për 30 ditë.

  “Që të kemi më pak raste të reja që hynë në vendin tonë, në do të pezullojmë të gjitha udhëtimet nga Europa në SHBA për 30 ditët e ardhshme”, ka thënë presidenti amerikan.

  Për momentin në SHBA ka të regjistruar 1276 raste, sipas Universitetit Johns Hopkins.

  Presidenti Amerikan jua adresua kombit nga Zyra Ovale në Washington, ku tha se vendi i tij ka afër 1300 të prekur nga koronavirusi.

  “Ne do të punojmë dhe me shpejtësi do ta mposhtim këtë virus”, tha Trump.

  “E ardhmja e jonë do të jetë më e ndritur. Veproni me përkushtim dhe dashuri dhe ne do të shërohemi”, tha ai.

  Trump po ashtu ka thënë se do të jap kredi dhe do të ndihmojë bizneset e vogla të cilët do të preken nga pandemia. 

  Latest news

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  Related news

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here