Categories
Lajme

Anulohet leja për TEC-in e Korcës, Klosi: Nuk ka shanse të fillojë punën

Menjehere pas letrës së kryebashkiakut të Korçës, Sotiraq Filo nisur ne adrese te ministrave të kryeministrit Rama, Blendi Klosi dhe Belinda Balluku për të ndaluar projektin per ndërtimin e TEC-it të Korçës, ka ardhur edhe reagimi i njërit prej tyre.

Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi tha se nuk ka asnjë autorizim, e jo më leje për këtë projekt.

Klosi theksoi se është miratuar në parimi një investim strategjik, por pa pasur një projekt të standardeve të BE-së nuk ka shanse që aty të nisë puna.

Reagimi i plote i Klosit:

TEC-i Korçës një zhurmë tipike e politikës së sajesave për sherr! S’ka asnjë autorizim e asnjë leje jo e jo, po thjesht një miratim në parim si investim sratetegjik.

Për sa kohë s’ka një projekt të standardeve të BE-së, s’ka asnjë shans jo për të nisur punë, po për asnjë autorizim!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *