More

  Fjalimi emocionues dhe plot mllef i nënës gjakovare

  Qytetarë të shumtë të Gjakovës sot ishin mbledhur që nga ora 8 e mëngjesit për të protestuar kundër ardhjes së pelegrinëve serbë në këtë qytet.

  Serbët nuk shkuan fare në Gjakovë, pasi sipas Ministrisë së Jashtme, ata nuk kishin marrë leje

  Por për disa orë qytetarët mbajtën protestë, ku në duar mbanin pankarta dhe emrat e kriminelëve serbë, të cilët qytetarët gjakovarë i bënë përgjejgës për krimet e kryera gjatë luftës në Kosovë.

  Gjatë kohës sa është mbajtur protesta, një nënë gjakovare ka mbajtur një fjalim para gazetarëve.

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  1 Koment

  PËRGJIGJU

  Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
  Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu