More

  Nga sot librari, kancelari e gomisteri do të jenë të hapura

  Teka masat kundër përhapjes së CoVid-19, për njerëzit janë shtrënguar dhe tashmë lejohet që vetëm një person të lëvizë nga shtëpia me leje nga policia, së fundmi është zgjeruar lista e bizneseve që do të lejohen të kryejnë aktivitetin e tyre.

  Në një urdhër të firmosur nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu thuhet se duke filluar nga sot lista e bizneseve që do të lejohen janë gomisteritë, kancelaritë dhe libraritë.

  Këto biznese  qëndronin të mbyllura me urdhër të qeverisë si pjesë e masave për frenimin e përhapjes së koronavirusit.

  Edhe këto biznese duke filluar nga  31.03.2020 mund të hapin aktivitetin e tyre në fashën e orarit 05:00-13:00.

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  PËRGJIGJU

  Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
  Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu