Më shum

  Partizani arrin akordin me mbrojtësin që vjen nga kampionati finlandez

  Kanë mjaftuar 45 minuta në fushën e lojës, në miqësoren e luajtur pasditen e sotme përballë Dinamos së Zagrebit, që mbrojtësi Lum Rexhepi të bindë drejtuesit e Partizanit, që t’i ofrojnë një kontratë.

  Vetë klubi i kuq ka njoftuar nëpërmjet një komunikate në orët e mbrëmjes, se ka arritur akordin me mbrojtësin 26-vjeçar, që ky i fundit të jetë pjesë e skuadrës nga kryeqyteti deri në fund të këtij sezoni, ndërsa është lënë mundësia e bashkëpunimit edhe për një tjetër vit.

  Lum Rexhepi ka qenë pjesë e skuadrës finlandeze të Kups, ndërsa është grumbulluar edhe nga përfaqësuesja e Kosovës, dhe në 6 muajt e ardhshëm do të kontribuojë për klubin e Partizanit.

  Pas akordit me mesfushorin vlonjat Alessio Hyseni, i cili erdhi nga Flamurtari, drejtuesit e klubit kryeqytetas i dhurojnë kështu trajnerit Skënder Gega edhe një tjetër futbollist, siç është mbrojtësi Lum Rexhepi.


  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here