Më shum

  Përdoruesit e Samsung u trembën pasi pranuan një mesazh të çuditshëm në telefonat e tyre

  Përdoruesit e Samsung kanë mbetur të habitur pasi morën njoftime të çuditshme.

  Përdoruesit e telefonit Galaxy në të gjithë botën mbetën të habitur kur pranuan një mesazh në telefonat e tyre, në të cilin shkruhej vetëm “1”
  Kjo duket se është shkaktuar nga një gabim, ose një provë brenda sistemit të Samsung.

  Por formulimi i pazakontë dhe aplikacioni që e dërgoi bëri shumë panik dhe shqetësim të përdoruesit, sepse menduan se telefoni i tyre ishte kompromentuar.

  Shumë përdorues ishin veçanërisht të shqetësuar sepse njoftimi vinte nga aplikacioni “Find My Mobile”.

  Kjo mund të përdoret për të gjetur se ku është telefoni juaj, si dhe për të fshirë nga larg të gjitha të dhënat në të – duke bërë që njerëzit të shqetësohen se vendndodhja e tyre mund të hakohet.

  Njoftimi në fakt nuk dukej se kishte të bënte asgjë me aplikacionin, sepse duke klikuar atë, thjesht mesazhi zhdukej, dhe as që hapej aplikacioni “Find My Mobile”. 

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here