More

  Ilir Meta paralajmëron firmosjen e dekretit për shpërndarjen e parlamentit

  Teksa ka firmosur dekretin kundër ligjit që i hoqi atij kompetencën për betimin e gjyqtarëve të rinj kushtetues, Presidenti i vendit Ilir Meta ka paralajmëruar edhe firmosjen e dekretit për shpërndarjen e parlamentit.

  Ai tha se do ta bëjë këtë por në një datë tjetër.

   “Përpara se të firmos dekretin  kundër  ligjit anti-kushtetues kërkoj shprehjen e vullnetit tuaj  kush është pro, ju lutem të ngrejë dorën.

  Vdekje e grushtit të shtetit, rroftë republika.

  Këtu pas ka një kërkesë tjetër nuk kënaqen me pak, nuk kënaqen me pak duan që sot shpërndarjen e parlamentit puçist.

  Ju lutem më duhet të firmos këtë dekret dhe do të kthehem përsëri këtu për atë dekretin tjetër që e brohoritët më shumë.” tha presidenti.

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here