Categories: Lajme

Tirana rigjen dy titullarë, Mema zbardh formacionin anti-Laçi

Ardian Mema mund të marrë frymë lirisht, të paktën për momentin. Në vigjilje të sfidës e cila pritet të përcaktoj fatin e tyre në elitën e futbollit shqiptar, tekniku bardheblu rigjen dy titullarë shumë të rëndësishëm. Dorian Kërçiku dhe Albi Doka i janë bashkuar pjesës tjetër të skuadrës duke u stërvitur plotësisht për 90 minuta. Të dy lojtarët, shumë të rëndësishëm për skemat e trajnerit Mema, i japin dhe më shumë besim se nga transferta kundër Laçit mund të dalin të pamposhtur.

Në kushtet kur infermieria ishte plotë, rikthimi i Dokës dhe Kërçikut qetësojnë ambientin bardheblu. Nuk arrin të rikuperojë në kohë për këtë sfidë Grent Halili i cili vijon të ketë probleme në kavilje. Dy mungesa të sigurta janë ato të Asion Dajës dhe Erando Karabecit të cilët kanë mbyllur sezonin. Në portë edhe në këtë takim pritet të jetë Ilion Lika i cili tregoi një nivel të admirueshëm edhe në sfidën e fundit kundër Kastriotit. Sëbashku me Kërçikun, në mbrojtje nga minuta e para pritet të zbresin Imami, Turtulli dhe Hoxhallari. Doka, Maveje, Kobina dhe Greca do të luajnë në mesfushë ndërsa dyshja e sulmit do të formohet nga Edon Hasani dhe Ngoo.

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ngjashmëria e gruas etruske me atë shqiptare të ditëve të sotme

Populli etrusk mund të cilësohet si një nga popujt më të lashtë dhe më enigmatik…

13 hours ago

Mbiemri {Epiteti} rrjedha burimi i saj Etimologji.

Zhvillimi i mbiemrave tek shqiptarët fillon prej shek. XII- e në vijim. Nga : Aleksander…

16 hours ago

Si u hodhën bazat e lirisë akademike në universitetet e Parisit?

Nga: Aurel Plasari Me titullin “Mëmë e shkencave” (Parens Scientiarum), njihet bulla e lëshuar në…

3 days ago

Gjuha shqipe është themeli i tezës së autoktonisë së shqiptarëve

Gjuha ka qenë e mbetet një nga treguesit më parësor në formimin dhe natyrisht edhe…

3 days ago

Gjirokastra – E vërteta e emrit të saj – Etimologji

Fillimet e këtij qyteti të lashtë historik mendohet nga historianët e shumtë të jetë pas…

3 days ago

Përse Flamuri Kombëtar grek nuk i përket asnjë simboli të lashtë historik?

Grekët ishin një fis pellazg? Në se po, atëhere le të heshtin dhe të pranojnë…

4 days ago