More

  Ndërtimi i aeroportit të Kukësit, kur pritet të nisin fluturimet

  Punimet për aeroportin e Kukësit pritet që të përfundojnë vitin e ardhshëm.

  Mjetet e makinerive të rënda po zgjerojnë hapësirën e pistës ekzistuese si dhe hapësirën e sigurisë. Pra, jo vetëm që do të zgjerohet pista, por dhe sipërfaqet që shërbejnë për sigurinë e aeroportit deri në 30 metra.

  Inxhinier, Albert Seferaj është shprehur për “Abc News” se: “Ne kemi filluar me fazën e gërmimit dhe zgjerimit të pistës së sipërfaqes aktuale, planifikohen 1 milionë metër kub material”.

  Sakaq, është projektuar që aeroporti të ketë parametra e standarde me aeroportet ndërkombëtare evropiane.

  Në shtator të vitit 2020 parashikohet të nisin dhe fluturimet.

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  PËRGJIGJU

  Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
  Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu