Më shum

  Vjen një goditje e rëndë për PD-në, gjobitet me miliona lekë

  Protestat e dhunshme të opozitës shqiptare të udhëhequra nga Partia Demokratike vijojnë që t’u kushtojnë xhepave të qytetarëve shqiptarë. E ndërsa deri në datë 25 prill protestat u kushtuan shqiptarëve 640 mln lekë të vjetra, bilanci është rritur akoma më shumë me dy protestat e fundit në 11 dhe 13 maj.

  Në protestën e 11 majit, pra ditën e shtunë në mbrëmje dëmet e shkaktuara janë vlerësuar nga procesverbalet e bashkisë së Tiranës në 2.450.313 lekë ose rreth 25 mln lekë të vjetra. Fatura më dëmet i është dërguar Partisë Demokratike për të paguar gjobat, pasi ishte ajo organizatorja.

  Simpatizantët opozitarë mbrëmjen e së shtunës sipas procesverbaleve dogjën pemë, dogjën kazanë plehrash dhe dëmtuan subjektet private.

  Brenda gjobës 25 mln lekë janë përfshirë dhe pastrimi i fasadave të institucioneve dhe lyerjet. Pamjet e zjarrit që iu vendos me molotov Kryeministrisë bënë xhiron e medieve ndërkombëtarëve. Ndërkohë që në koston e 25 mln lekëve të vjetra nuk janë përfshirë dëmet nga protesta e mbrëmjes së djeshme, e cila pritet që të rrisë akoma më shumë bilancin.

  Procesverbalet e bashkisë së Tiranës për protestën e 11 majit-gjoba për PD-në 2.450.313 lekë
  Procesverbal 11 maj-djegie pemësh dhe dëmtim i hapësirës së gjelbër te ‘Rruga e Elbasanit’ 20 mijë lekë
  Procesverbal datë 11 maj djegie e kazanëve te bv. ‘Gjergj Fishta’ 20 mijë lekë
  Procesverbal datë 11 maj djegie e kazanëve të plehrave te bv. ‘Bajram Curri’ 20 mijë lekë
  Procesverbal datë 11 maj-Dëmtim, çarje, ndotje, bllokim te ‘Murat Toptani’ 10 mijë lekë
  Procesverbal datë 11 maj djegie e kazanëve te bv. ‘Zhan D’Ark’ 5 mijë lekë
  Procesverbal datë 12 maj dëmtim i hapësirës së gjelbër te ‘Rruga e Elbasanit’ 32522 lekë
  Procesverbal datë 12 maj djegie e 21 kazanëve 1.199.000 lekë
  Procesverbal datë 12 maj pastrim fasadash lyerje te ‘Dëshmorët e Kombit’ (institucionet) 79463 lekë
  Procesverbal datë 12 maj pastrim fasadash lyerje me bojë te ‘Dëshmorët e Kombit’ (institucionet) 725328 lekë
  Procesverbal datë 12 maj pastrim fasadash te ‘Dëshmorët e Kombit’ (institucionet) 339.000

  Latest news

  Për nder të 28 Nëntorit, shqiptarët në Nju Jork brenda natës mbushin lagjet me flamurin kombëtar

  Shqiptarët të cilët jetojnë dhe veprojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe një herë e kanë dëshmuar se janë më të bashkuar se...

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Related news

  Për nder të 28 Nëntorit, shqiptarët në Nju Jork brenda natës mbushin lagjet me flamurin kombëtar

  Shqiptarët të cilët jetojnë dhe veprojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe një herë e kanë dëshmuar se janë më të bashkuar se...

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here