Categories: Lajme

Vllaznia e mbyll me fitore Kategorinë e Parë, në pritje të finales

Vllaznia e mbylli me fitore sezonin në Kategorinë e Parë. Shkodranët mposhtën Erzenin në ndeshjen e fundit të kampionatit, me rezultatin e ngushtë 1-0, duke u shpallur edhe kampione e grupit A të kësaj kategorie.

Ajo e zhvilluar në “Loro Boriçi” ishte një ndeshje që u vendos që në pjesën e parë, ku ka mjaftuar një gol i shënuar në minutën e 43-të nga Gurishta.

Për drejtuesit e klubit kuqeblu dhe për kapitenin Lika, ky trofe nuk ishte për t’u festuar, pasi Vllaznia duhet të jetë përherë pjesë e Kategorisë Superiore dhe jo në ligat inferiore, prandaj duhet punuar fort për të ardhmen.

Vllaznia do të luajë edhe një tjetër ndeshje të rëndësishme, tashmë përballë Bylisit, për të përcaktuar skuadrën kampione të Kategorisë së Parë.

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

3 weeks ago

Çfarë ju ndodh nëse flini më shumë se zakonisht

Gjumi të bën më të bukur. Është një fakt i vërtetuar nga shkenca. Rezultati i…

3 weeks ago

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë…

3 weeks ago

9 ushqime që mund ti hani pa frikë nëse keni uri natën

Për disa njerëz të ngrënit gjatë natës është një makth dhe për disa, kjo është…

3 weeks ago

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të…

3 weeks ago

Shtatë zakonet e njerëzve më të lumtur në botë

Nuk ka kohë më të mirë se sa tani për të menduarit në lidhje me…

3 weeks ago