Më shum

  “E ardhmja është e sigurt”. Mark Zuckerberg zbulon ndryshimet e fundit në platformat sociale

  Drejtuesi i rrjetit social Facebook, Marc Zuckerberg ka zbuluar një sërë ndryshimesh në platformat sociale, duke përfshirë Instagram dhe Whatsapp.

  Z. Zuckerberg tha se kompania planifikon që pikësynimi kryesor të jetë privatësia. Ai bëri me dije se ka ende punë për të krijuar besim rreth kësaj teme.

  Në një fjalim për sipërmarrësit, Marc përshkruan privatësinë si parim kryesor në drejtimin e kësaj kompanie.

  Disa nga ndryshimet do të përfshijnë :

  – Përmbajtja e mesazheve të dërguara në Messenger nuk do të lidhen me Facebook dhe platforma do të jetë plotësisht e integruar me WhatsApp-in.

  – Do të ketë më tepër mënyra “afatshkurtër” për të ndarë përmbajtjen në mesazhe, kjo do të thotë që nuk do të jenë të përhershëm.

  – Instagram do të fsheh “like-t” e një postimi por jo zotëruesin e llogarisë.

  – Një pagesë sigurie në WhatsApp do të hyj në fuqi këtë vit.

  – Postimet në Instagram nuk do jetë e nevojshme të nisin me një foto ose video, do të jetë e mundur të ndani një përmbajtje vetëm duke përdorur shkrimin, figurat ose vizatimet, falë një mode të re të kamerës.


  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here