More

  Historia e 14-vjeçarit që u largua me skaf drejt Italisë

  Hallulli jeton me bashkëshorten dhe tre fëmijët në Abruzzo, në Pratola Peligna.

  Ai është president i Shoqatës Italo-Shqiptare si dhe drejton një kompani ndërtimi.

  Ardhja në Itali, në vendin e shpresës ishte ëndrra e tij.

  Në korrik 1992, në moshën 14 vjeçare ai udhëtoi drejt Italisë me një skaf në mënyrë ilegale, dhe arriti të shkonte në Bari.

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here