More

  Klinton mbërrin në Prishtinë, pritet nga Jahjaga e Pacolli

  Ish-presidenti historik i SHBA-së, Bill Klinton, ka mbërritur sot në Kosovë për të marrë pjesë në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë.

  Atë në aeroport e kanë pritur ish-presidentja Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli.

  Klinton më pas ka udhëtuar drejt Prishtinës.

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here